Quantcast

Wtorek, 19 stycznia 2021. Imieniny Erwiny, Henryka, Mariusza

Płyny do dezynfekcji trafią do żłobków i przedszkoli na Warmii i Mazurach

2020-05-05 07:50:28 (ost. akt: 2020-05-05 07:56:10)
zdjęcie jest ilustracją do tekstu

zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: freepik

W związku z możliwością otwarcia żłobków, przedszkoli, klubów dziecięcych oraz klas zerowych, wojewoda warmińsko-mazurski Artur Chojecki przekazał tym placówkom transport płynów do dezynfekcji rąk i powierzchni.

Pierwszą transzę płynów dezynfekujących (ponad 15 tys. litrów) z magazynów Warmińsko-Mazurskiego Urzędu Wojewódzkiego dostarczyli w sobotę 2 maja br. strażacy z Komend Powiatowych Państwowej Straży Pożarnej oraz druhowie z Ochotniczych Straży Pożarnych. Płyny trafiły do wszystkich powiatów w województwie.

Szczegółowe wytyczne Głównego Inspektora Sanitarnego dla przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w szkole podstawowej i innych form wychowania przedszkolnego oraz instytucji opieki nad dziećmi do lat 3 dostępne są na stronie: www.gis.gov.pl


Czytaj e-wydanie


Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w czwartek i piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl


We wtorkowym (5 maja) wydaniu m.in.

Chętnie wróciliśmy do galerii
W poniedziałek ponownie otworzyły się galerie handlowe. Olsztyniacy ruszyli do nich chętnie. Niektórzy z ciekawości, inni w określonym celu. Galerie spodziewają się stopniowego zwiększania ruchu. Zwłaszcza po godzinach pracy.

Polityczne gierki pod wybory
Gdyby sprawa nie dotyczyła głowy państwa, to można byłoby nawet się pośmiać, ale chodzi o wybory prezydenta RP, więc Polakom wcale nie jest do śmiechu. I choć do wyborów zostało zaledwie kilka dni, to nadal mamy wyborczy chaos.

Zmarł Kubuś, Bartosz walczy o życie
W szpitalu dziecięcym zmarł jeden z bliźniaków poszkodowanych w wypadku. 1,5-rocznego Kubusia, pomimo wysiłku lekarzy, nie udało się uratować. Bartosz wciąż walczy o życie.


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. ewa #2916067 | 91.231.*.* 5 maj 2020 11:11

  Komentarz do wypowiedzi prezydenta nt. otwarcia przedszkoli dopiero 18 maja. Od 12 marca był czas na przygotowanie obiektów do przyjęcia dzieci od 6 maja. Ale chyba wszyscy spali przez 2 miesiące i teraz dopiero się obudzili. Nauczyciele prowadzą nauczanie zdalnie, ale kadra przedszkoli i żło0bków chyba tego nie robiła, więc czasu i możliwości było dużo.

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Dariusz #2916027 | 79.190.*.* 5 maj 2020 10:13

  A w Warmińsko Mazurskim przyrost nowych przypadków w postępie geometrycznym

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. Nie #2916010 | 46.83.*.* 5 maj 2020 09:49

  Najpierw seksuologiizacja.teraz plyn.co dalej????

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-3) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)