Nowy termin wyborów rektora UWM

2020-04-29 13:30:23(ost. akt: 2020-04-29 13:40:00)
Uczelniana Komisja Wyborcza poinformowała, że wybory rektora UWM w Olsztynie na kadencję 2020-2024 odbędą się 10 czerwca bieżącego roku. Decyzję tę uchwalił Senat UWM.
Przypomnijmy. Wybory nowego rektora naszego Uniwersytetu pierwotnie zaplanowano na 7 kwietnia. Koronawirus pokrzyżował jednak te plany. Uczelniana Komisja Wyborcza zawiesiła procedury wyborcze związane z wyborem nowego rektora. Potem je odwieszono.

Wybory miały się odbyć 28 kwietnia za pomocą internetowego systemu do głosowania. Nazwisko nowego rektora mieliśmy poznać 5 maja. Tak się jednak nie stanie. Na przeszkodzie stanęły względy proceduralne, ponieważ statut UWM nie przewidywał elektronicznego wyboru rektora.

Uczelniana Komisja Wyborcza poinformowała, że na podstawie uchwały nr 686 Senatu UWM w Olsztynie z dnia 24 kwietnia 2020 r. wybory Rektora UWM w Olsztynie na kadencję 2020-2024 odbędą się 10 czerwca 2020 r.

Kandydatami na stanowisko rektora są obecny prorektor ds. kształcenia studentów prof. Jerzy Przyborowski oraz dziekan Wydziału Prawa i Administracji prof. Jarosław Dobkowski.

Więcej informacji o naszym uniwersytecie: >>> kliknij tutaj.

Obrazek w tresci


Czytaj e-wydanie


Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w czwartek i piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl


W środowym (29 kwietnia) wydaniu m.in.


Co odmrozi dziś rząd?
Dopiero dziś mamy poznać szczegóły dalszego odmrażania gospodarki. Jedak rząd wycofał się z kontrowersyjnych pomysłów uelastycznienia czasu pracy, które miały się znaleźć w Tarczy 3.0. Według nich pracodawca mógł nas zwolnić e-mailem.

Elbląscy studenci podczas zajęć przed epidemiąUniwersytety wysłały studentów do domów
Odkąd rząd zamknął szkoły, dzieci i młodzież przeniosły się do sieci i uczą się zdalnie. Zupełnie inna jest sytuacja studentów uniwersytetów III wieku. Wszystkie musiały zawiesić zajęcia do odwołania. A z nauki zdalnej same zrezygnowały.

Dzieci też potrzebują tarczy
Rzecznik Praw Dziecka apeluje do rządu o pilne zmiany w tarczy antykryzysowej. Chodzi o wprowadzenie tzw. alimentów natychmiastowych. Mikołaj Pawlak podkreśla, że dzieci nie wolno skazywać na czekanie, aż minie pandemia.