Biegi Jakubowy i Świętojański: co z nimi?

2020-04-29 12:50:10 (ost. akt: 2020-04-29 12:51:37)

Autor zdjęcia: Urząd Miasta w Olsztynie

Są decyzje związane z jednymi z ważniejszych imprez biegowych, jakie odbywają się w stolicy Warmii i Mazur. Pewne jest, że nie odbędą się w zaplanowanych wcześniej terminach.
Bieg Jakubowy to marka sama w sobie. Setki uczestników, nie tylko z Olsztyna i regionu, co roku wybiegają na trasę, której start i meta zlokalizowane są na Starym Mieście. Bieg Świętojański jest nowością, ale oryginalna pora - to bieg nocny - sprawia, że już pierwsza edycja cieszyła się sporym zainteresowaniem.
Sytuacja związana z pandemią koronawirusa sprawiła jednak, że wszelkie aktywności, zgromadzenia, imprezy masowe nie mogą odbywać się aż do odwołania. To sprawiło konieczność zmian w kalendarzu wydarzeń i weryfikacji wcześniejszych planów.

Zapisy na Bieg Świętojański zostały wstrzymane, a o dalszych krokach organizatorzy będą informować w późniejszym czasie. To wielkie święto ulicznego biegania miało się odbyć 20 czerwca.
- Trwały zapisy i treningi, gotowe były wzory medali, niestety COVID-19 wymusił na nas wstrzymanie przygotowań - mówi Zbigniew Szymula z Ośrodka Sportu i Rekreacji.
Nieco inaczej wygląda sytuacja dotycząca XVIII edycji Biegu Jakubowego. Ten miał się odbyć 26 kwietnia, jednak zdecydowano o przeniesieniu startu na 23 sierpnia. Oczywiście wszystko zależy od sytuacji epidemiologicznej. W przypadku tego biegu rejestracja także została wstrzymana, a najnowsze informacje będą przekazywane na bieżąco.

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5

Unia Europejska

GRUPA WM Sp. z o.o. realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich w ramach działania 1.5 Dotacje na kapitał obrotowy Programu Operacyjnego Polska Wschodnia 2014-2020.