Mężczyzna, który potrącił kobietę z dwójką dzieci, nie trafi do aresztu. Czy sprawca uniknie odpowiedzialności?

2020-04-28 12:56:15(ost. akt: 2020-04-28 15:23:29)

Autor zdjęcia: KPP w Szczytnie

Adam D. podejrzany o spowodowanie wypadku drogowego w Szczytnie nie trafi do aresztu. Sąd zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji, a także zakazu opuszczania kraju oraz zakazu prowadzenia pojazdów.
Do Sądu Rejonowego w Szczytnie wpłynął wniosek prokuratury o zastosowanie tymczasowego aresztu wobec Adama D. podejrzanego o spowodowanie wypadku drogowego, w wyniku którego pokrzywdzona została kobieta oraz dwoje dzieci. Chodzi o zdarzenie, do którego doszło w dniu 25 kwietnia 2020 r. na ul. Władysława IV w Szczytnie.

Sąd Rejonowy w Szczytnie postanowieniem z dnia 28 kwietnia 2020 r. nie uwzględnił wniosku prokuratora o tymczasowe aresztowanie, natomiast zastosował wobec Adama D. środek zapobiegawczy w postaci: dozoru policji połączonego z obowiązkiem stawiennictwa trzy razy w tygodniu w Komendzie Powiatowej Policji w Szczytnie; a także zakazu opuszczania kraju połączonego z zatrzymaniem mu paszportu; oraz zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych w ruchu lądowym.

— Sąd, uzasadniając decyzję o niestosowaniu tymczasowego aresztowania wobec Adama D., wskazał, że podejrzany stanowczo i w całości przyznał się do winy, nie przerzucał odpowiedzialności na inne osoby, opisał w jaki sposób dopuścił się zarzucanego mu czynu i wyraził skruchę z powodu popełnionego występku. Jednocześnie śledczy zabezpieczyli już najistotniejsze dowody w sprawie w postaci m. in. śladów na miejscu zdarzenia, jak i przesłuchania naocznych świadków wypadku — informuje sędzia Olgierd Dąbrowski-Żegalski, rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Olsztynie.

W takiej sytuacji sąd uznał, że materiał dowodowy sprawy przedstawiony przez prokuratora nie uzasadnia obawy, że podejrzany pozostając na wolności będzie w bezprawny sposób utrudniał toczące się postępowanie karne, a w szczególności, że będzie nakłaniał uczestników przyszłego procesu do składania fałszywych zeznań, bądź zacierał ślady.

— Jednocześnie chcę podkreślić, że pozostawanie podejrzanego na wolności w żaden sposób nie oznacza, że sprawca wypadku uniknie odpowiedzialności i wymierzenia sprawiedliwej kary — dodaje Olgierd Dąbrowski-Żegalski.


Czytaj e-wydanie


Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w czwartek i piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl


We wtorkowym (28 kwietnia) wydaniu m.in.

Jarosław SzunejkoZwolnienie nawet e-mailem
Dziś rząd ma zająć się tzw. tarczą antykryzysową 3.0. Kolejna wersja tarczy, która ma chronić firmy i miejsca pracy, nie napawa optymizmem, a już na pewno pracowników, bo szef będzie mógł nas zwolnić, wysyłając nam e-mail.

Wrócili zmęczeni i bardzo dumni
W Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Mieście Lub. trwała normalna służba. Nagle22 kwietnia nadeszła wiadomość o alarmowym wyjeździe do pożaru w Biebrzańskim Parku Narodowym. Dowódca zmiany wyznaczył pięciu ludzi...

Za rękę i pod rękę nie wolno
Rząd złagodził nieco obostrzenia związane z pandemią. Nie musimy już siedzieć w domu. Śmiało możemy pojechać samochodem na wycieczkę za miasto, pójść na rower czy umyć samochód w myjni, nie narażając się przy tym na mandat.Komentarze (65) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. michal #2917479 | 78.11.*.* 7 maj 2020 16:19

  na prawdę przykre jeden z bliźniaków zmarł ból nie do opisania mam nadzieję ze drugi z chłopców wyjdzie z tego cało

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz

 2. Mazur #2915668 | 82.177.*.* 4 maj 2020 16:05

  Komentarz nisko oceniony. Kliknij aby przeczytać. Tłum już osądził i skazał na lincz śmiertelny....takie jest rozumowanie tłumu...a potem okaże się że np.niewinny i co..? a no tłum schowa głowę w piasek....

  1. mar #2915586 | 83.25.*.* 4 maj 2020 13:57

   Tak jest złozył przyznał się itd Tylko ,że takie zeznania zawsze można wycofać . Byłem w szoku , zmusili mnie , pomrocznoiśc jasna i ciemna . Na pewno ktoś za tym stoi . Kwestia kto się wstawił i kto poręczył lub kto kogo zna

   Ocena komentarza: warty uwagi (6) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

   1. polak #2914852 | 176.221.*.* 2 maj 2020 09:45

    Niech chłppak żyje i 150 lat a wiecie po co ? niech pracuje na te 3 pokrzywdzone osoby, potrzebna jest im rehabilitacja przez wiele, wiele lat a może i dożywotnie renty z tytułu niepelnosprawności .Pansto nie zagwarantuje tym dzieciom prawie nic,. Rodzina usytuowana owszem ale teraz potrzebne zaraz będą ogromne pieniądze na te poszkodowane dzieci i babcię.Teraz niech rajdowiec pracuje na nie do konca ich życia ! jemu życia zabraknie , bo będą i tak wieczne wyrzuty sumienia .

    Ocena komentarza: warty uwagi (4) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

    1. N. #2914754 | 37.47.*.* 1 maj 2020 22:36

     Pewnie sprawca ma jakieś znajomości wyżej.

     Ocena komentarza: warty uwagi (8) odpowiedz na ten komentarz

    Pokaż wszystkie komentarze (65)