Rozbił się na drzewie i leżał pijany do momentu przyjazdu policji

2020-04-28 11:39:22(ost. akt: 2020-04-28 12:03:23)
35-latek z gminy Banie Mazurskie został zatrzymany przez policjantów z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego gołdapskiej komendy policji po tym, jak spowodował kolizję w stanie nietrzeźwości. Jak się okazało nie miał prawa zasiadać za kierownicę, gdyż miał zasądzony zakaz prowadzenia pojazdów.
W miniony weekend oficer dyżurny gołdapskiej komendy policji otrzymał zgłoszenie o wypadku, do którego miało dojść na trasie Rogale-Widgiry w gminie Banie Mazurskie.

Policjanci, który pojechali na miejsce w okolicy miejscowości Widgiry zastali leżący na boku samochód oraz 35-letniego mieszkańca gminy Banie Mazurskie. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że kierujący Renault Scenic jadąc trasa z Rogal do Widgir stracił panowanie nad samochodem i uderzył w drzewo, po czym auto przewróciło się na bok.

Na szczęście mężczyzna nie odniósł żadnych obrażeń. Mundurowi sprawdzili stan trzeźwości mężczyzny, który wykazał, że ma on w organizmie ponad 3,2 promila. Ponadto po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się również, że 35-latek ma zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych do maja 2021 roku.

Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Po wytrzeźwieniu przedstawiono mu zarzut kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości. Odpowie również za złamanie zakazu i spowodowanie kolizji.

Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do dwóch lat.

Źródło: KPP Gołdap


Czytaj e-wydanie


Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w czwartek i piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl


We wtorkowym (28 kwietnia) wydaniu m.in.

Jarosław SzunejkoZwolnienie nawet e-mailem
Dziś rząd ma zająć się tzw. tarczą antykryzysową 3.0. Kolejna wersja tarczy, która ma chronić firmy i miejsca pracy, nie napawa optymizmem, a już na pewno pracowników, bo szef będzie mógł nas zwolnić, wysyłając nam e-mail.

Wrócili zmęczeni i bardzo dumni
W Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Mieście Lub. trwała normalna służba. Nagle22 kwietnia nadeszła wiadomość o alarmowym wyjeździe do pożaru w Biebrzańskim Parku Narodowym. Dowódca zmiany wyznaczył pięciu ludzi...

Za rękę i pod rękę nie wolno
Rząd złagodził nieco obostrzenia związane z pandemią. Nie musimy już siedzieć w domu. Śmiało możemy pojechać samochodem na wycieczkę za miasto, pójść na rower czy umyć samochód w myjni, nie narażając się przy tym na mandat.

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. kpt Sowa #2913010 | 178.235.*.* 28 kwi 2020 19:59

    OGNIWO Patrolowe. Retoryka nazewnicza jak za nieboszczki komuny. W milicji były ogniwa partyjno-służbowe

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz