Komputery do nauki zdalnej dla uczniów z powiatu olsztyńskiego

2020-04-29 07:44:00 (ost. akt: 2020-04-29 07:48:41)

Autor zdjęcia: pixabay.com

Do uczniów czterech szkół średnich prowadzonych przez Powiat Olsztyński trafi 30 laptopów, które umożliwią naukę online uczniom, którzy z powodu braku komputera nie mogli brać pełnego udziału w zdalnych lekcjach. Wartość sprzętu to 70 tys. zł.
Zakup laptopów jest możliwy dzięki przystąpieniu samorządu do projektu „Zdalna szkoła – wsparcie Ogólnopolskie Sieci Edukacyjnej w systemie kształcenia zdalnego” realizowanego w ramach konkursu Centrum Projektów Polska Cyfrowa. Projekt jest finansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju.

- Sytuacja z nauką obecnie nie jest łatwa ani dla uczniów, ani nauczycieli. Musimy zrobić jednak wszystko, by proces dydaktyczny mógł być kontynuowany. Mamy świadomość, że nie każdy uczeń ma komputer do swojej dyspozycji, czasem w domu jest jeden sprzęt na kilkoro rodzeństwa. Z myślą o uczniach naszych szkół złożyliśmy więc wniosek o środki w wysokości 70 tys. zł na wyposażenie powiatowych szkół w sprzęt komputerowy. Jak się okazało, nasze dokumenty spełniły kryteria formalno-merytoryczne i zostaliśmy wybrani do dofinansowania - mówi Andrzej Abako, starosta olsztyński.

Warto dodać, że o środki wystąpiło 2450 jednostek samorządu terytorialnego, pozytywną ocenę otrzymała niecała połowa z nich. Laptopy trafią do dyspozycji dyrektorów powiatowych szkół w Olsztynku, Dobrym Mieście, Biskupcu i Smolajnach na przełomie maja i czerwca.

Źródło: Starostwo Powiatowe w Olsztynie


Czytaj e-wydanie


Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w czwartek i piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl


W środowym (29 kwietnia) wydaniu m.in.


Co odmrozi dziś rząd?
Dopiero dziś mamy poznać szczegóły dalszego odmrażania gospodarki. Jedak rząd wycofał się z kontrowersyjnych pomysłów uelastycznienia czasu pracy, które miały się znaleźć w Tarczy 3.0. Według nich pracodawca mógł nas zwolnić e-mailem.

Elbląscy studenci podczas zajęć przed epidemiąUniwersytety wysłały studentów do domów
Odkąd rząd zamknął szkoły, dzieci i młodzież przeniosły się do sieci i uczą się zdalnie. Zupełnie inna jest sytuacja studentów uniwersytetów III wieku. Wszystkie musiały zawiesić zajęcia do odwołania. A z nauki zdalnej same zrezygnowały.

Dzieci też potrzebują tarczy
Rzecznik Praw Dziecka apeluje do rządu o pilne zmiany w tarczy antykryzysowej. Chodzi o wprowadzenie tzw. alimentów natychmiastowych. Mikołaj Pawlak podkreśla, że dzieci nie wolno skazywać na czekanie, aż minie pandemia.

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. BRAWO #2913575 | 31.0.*.* 29 kwi 2020 20:18

    Komputer i internet to podstawa w nauczaniu i nie tylko

    odpowiedz na ten komentarz