Byśmy mieli miecze do wygrywania wojen

2020-04-25 17:00:00(ost. akt: 2020-04-24 17:40:23)

Autor zdjęcia: archiwum prywatne

— W polityce czułam się zupełnie nie na miejscu. Mam za to całą masę satysfakcji, że do wszystkiego w życiu dochodzę własną pracą i własnymi rękami — mówi Anna Streżyńska, prawnik, była prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej, w latach 2015–2018 minister cyfryzacji, dziś — przedsiębiorca.
— Czym się Pani dziś zajmuje? Co Pani robi?
— Staram się poprawiać relacje między pracownikami a pracodawcami w oparciu o własne bogate doświadczenia z różnych firm i instytucji, z reguły zatrudniających setki osób. Firma IT, którą prowadzę razem ze wspólnikiem, wśród różnych produktów i usług oferuje platformę Carrotspot, która służy pracodawcom do budowy środowiska pracy zorientowanego na pracownika. Bazą takiej kultury organizacyjnej jest szacunek do pracownika jako osoby, realizującej cele firmy i podzielającej jej wartości, ale także mającej własne aspiracje i cele. Z drugiej strony brak zaangażowania po stronie pracowników bardzo często wynika nie z lenistwa, lecz z wypalenia zawodowego, anonimowości w dużym zespole, braku wiary, że ktokolwiek w firmie zauważy i doceni jego osobisty wysiłek, a tym bardziej niedostępny i zawsze zajęty szef. Zdolni i utalentowani pracownicy potrzebują mieć świadomość, że zwierzchnicy i koledzy ich rozpoznają i cenią. Mają przecież świadomość, że w wielkiej mierze przyczyniają się do sukcesów firmy na rynku. Pracodawca i współpracownicy najczęściej nie mają narzędzi, a często czasu i okazji, żeby to okazać. Nasza platforma daje takie narzędzia, ale poza tym wspiera i wyręcza menadżerów oraz pracowników HR w wielu codziennych zadaniach komunikacyjnych czy obsługowych, przez co stała się szczególnie przydatna w czasach powszechnej pracy rozproszonej i zdalnej.

Czytaj e-wydanie

Aby przeczytać cały artykuł, kup e-wydanie Gazety Olsztyńskiej.

Wejdź na stronę >>> kupgazete.pl lub kliknij w załączony PDF.


W weekendowym (25-26 kwietnia) wydaniu m.in.

Romantyzmem w wirusa... rutyny
„Magdusia… Ty już wiesz co… Kocham Cię” — billboard z takim napisem pojawił się w Olsztynie. Nie wiemy, kto jest adresatką tych słów, kto nadawcą, nie wiemy nawet, czy nie jest to element jakiejś kampanii reklamowej. Ale można to traktować jako przypomnienie, że nawet w czasie kwarantanny romantyczne gesty się liczą.

Natalia DąbkowskaZdjęcie potrafi przenieść w czasie
Fotografia to pasja, uzależnienie, ten momentu „sekundę przed” i kiedy okazuje się, że wszystko układa się, tworząc piękny kadr. Obraz staje się prawdziwy. Czysta adrenalina. — Takiego uzależnienia życzę każdemu! — mówi Natalia Dąbkowska ze Szczytna.

Adrianna TrzepiotaKażdy z nas ma swojego anioła
Pisanie książek jest jej spełnieniem marzeń i życiową misją, a ostatnia "Zimowa Jutrzenka" podczas plebiscytu Książka Roku 2019 zajęła pierwsze miejsce.
— Zaczynać od nowa jest trudno, ale jeśli się podejmuje decyzje w zgodzie z sercem, to wychodzi się na prostą — przekonuje Adrianna Trzepiota.