Na widok radiowozu gwałtownie zjechał na pobocze

2020-04-24 17:25:04 (ost. akt: 2020-04-24 17:33:01)

Autor zdjęcia: Łukasz Pączkowski

Uwagę policjantów z Wydziału Zabezpieczenia Miasta Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie przykuł kierowca osobowej skody, który na widok radiowozu gwałtownie zjechał na pobocze i się zatrzymał. Podczas kontroli drogowej podejrzanie zachowującego się kierowcy, okazało się, że 39-letni mieszkaniec Mrągowa ma cofnięte uprawnienia do kierowania i że jest nietrzeźwy.
Wczoraj (23.04.2020r.) olsztyńscy policjanci podczas patrolowania okolic osiedla bajkowego zauważyli kierowcę osobowej skody, który na widok radiowozu gwałtownie zjechał na pobocze, gdzie się zatrzymał. Funkcjonariusze postanowili dokładnie przyjrzeć się nietypowemu zachowaniu kierowcy i przystąpili do kontroli drogowej.

Podczas kontroli drogowej, wyszło na jaw, że 39-letni kierowca zjeżdżając na pobocze chciał w ten sposób uniknąć spotkania z policjantami. Mężczyzna, który siedział za kierownicą skody był nietrzeźwy i miał cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami również za jazdę po alkoholu. Sądowy zakaz kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi obowiązywał go do września 2020 roku, mimo to, 39-latek nie wyciągnął wniosków z poprzedniej sytuacji i ponownie zdecydował się wsiąść za kierownicę będąc w stanie nietrzeźwości – badanie alkomatem wykazało obecność w jego organizmie ponad pół promila alkoholu.

Samochód, którym poruszał się 39-letni mieszkaniec Mrągowa został zabezpieczony a on sam został przewieziony do jednostki policji w celu wykonania z nim niezbędnych czynności. Mężczyzna odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz za niestosowanie się do obowiązującego sądowego zakazu kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi. Zgodnie z obowiązującym prawem, 39-latkowi, który lekceważy obowiązujące prawo grozi teraz nawet 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KMP Olsztyn


Czytaj e-wydanie


Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w czwartek i piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl


W piątkowym (24 kwietnia) wydaniu m.in.

Poczta chce dostać wyborców
Wielu samorządowców w Polsce i w naszym regionie w środku nocy otrzymało anonimowe maile sygnowane przez Pocztę Polską z prośbą o przekazanie spisów wyborców. To poczta ma zająć się przeprowadzeniem w maju wyborów prezydenckich.

Na rodzinę chorego wylał się hejt
Jakub Krasowski wrócił z Londynu do rodzinnego Pozezdrza pod Giżyckiem. Okazało się, że jest zarażony koronawirusem, a chorobę przechodzi bezobjawowo. Kwarantanny nie spędzał w domu rodzinnym i nie zaraził rodziców. Ale na jego bliskich wylała się fala hejtu.

Jak samorządy pomagają przedsiębiorcom?
Jeden dzień zamrożenia gospodarki to 7-8 miliardów złotych strat. To się przekłada na znikanie miejsc pracy, brak dochodów w rodzinach, coraz trudniejszą sytuację firm, które stoją, bo nie mają klientów, nie mogą pracować. Jak lokalne samorządy pomagają przedsiębiorcom?


Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. kom #2911319 | 5.173.*.* 25 kwi 2020 09:41

    Dodatkowo wniosek do Sanepidu. 3000 zł z górnej półki.

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

  2. C#@12yt #2911080 | 94.254.*.* 24 kwi 2020 19:59

    Ilu jeszcze takich głupich cwaniaków mających w doopie zasady i prawo jeździ po naszych ulicach narażając życie innych ludzi ? Do pudła z nim by nie dać mu takiej możliwości.

    Ocena komentarza: warty uwagi (7) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)