Niewybuch z II Wojny Światowej został znaleziony w lesie pod Olsztynem

2020-04-24 16:50:57(ost. akt: 2020-04-24 18:40:24)

Autor zdjęcia: Lasy Państwowe

Pomimo tylu lat od zakończenia konfliktu nadal są odnajdywane niebezpieczne pamiątki w olsztyńskich lasach. Jednak za każdym razem podejmowane są działania w celu wyeliminowania niebezpieczeństwa.
23 kwietnia Strażnicy Leśni z Nadleśnictwa Kudypy otrzymali informację o znalezieniu przez osobę postronną niewybuchu na terenie jednego z leśnictw. Na miejscu okazało się, że pnia ogromnego dębu znajdującego się w pasie drogowym drogi gminnej (Gmina Dywity) wystaje na około kilkadziesiąt centymetrów pocisk przeciwpancerny.

- Niezwłocznie została wezwana policja oraz jednostka saperów, która podjęła dalsze czynności w celu zneutralizowania niewybuchu – powiedział Zdzisław Stoliński komendant posterunku Straży Leśnej z Nadleśnictwa Kudypy. - Ludzie nie zdają sobie sprawy, że takie znaleziska są niebezpieczne i od szybkiej ich reakcji zależy by jak najszybciej je zneutralizować, aby nikomu się nic nie stało, szczególnie po tylu latach – dodał. To już trzecie tego typu zdarzenie w tym roku w lasach Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Olsztynie.

Po raz kolejny przypominamy, że niezachowanie bezpieczeństwa i ostrożności po znalezieniu niewybuchu może doprowadzić nieszczęścia, a nawet do śmierci. Miejsce znaleziska należy wyraźnie oznaczyć, zabezpieczyć przed dostępem osób trzecich i niezwłocznie przekazać informację odpowiednim służbom (patrol saperski, Policja, Straż Miejska, Centrum Zarządzania Kryzysowego) lub powiadomić miejscowe nadleśnictwo http://www.olsztyn.lasy.gov.pl/nadlesnictwa.


Źródło: Lasy Państwowe


Czytaj e-wydanie


Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w czwartek i piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl


W piątkowym (24 kwietnia) wydaniu m.in.

Poczta chce dostać wyborców
Wielu samorządowców w Polsce i w naszym regionie w środku nocy otrzymało anonimowe maile sygnowane przez Pocztę Polską z prośbą o przekazanie spisów wyborców. To poczta ma zająć się przeprowadzeniem w maju wyborów prezydenckich.

Na rodzinę chorego wylał się hejt
Jakub Krasowski wrócił z Londynu do rodzinnego Pozezdrza pod Giżyckiem. Okazało się, że jest zarażony koronawirusem, a chorobę przechodzi bezobjawowo. Kwarantanny nie spędzał w domu rodzinnym i nie zaraził rodziców. Ale na jego bliskich wylała się fala hejtu.

Jak samorządy pomagają przedsiębiorcom?
Jeden dzień zamrożenia gospodarki to 7-8 miliardów złotych strat. To się przekłada na znikanie miejsc pracy, brak dochodów w rodzinach, coraz trudniejszą sytuację firm, które stoją, bo nie mają klientów, nie mogą pracować. Jak lokalne samorządy pomagają przedsiębiorcom?


Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Polak #2911321 | 199.249.*.* 25 kwi 2020 09:45

    "Pomimo tylu lat od zakończenia konfliktu" typowo niemiecka narracja. To nie był żaden konflikt, Niemcy na nas napadli.

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)