Koronawirus: Nieodpowiedzialny pasażer pociągu aresztowany na Dworcu Głównym w Olsztynie [ZDJĘCIA]

2020-04-24 16:05:38(ost. akt: 2020-04-24 16:40:34)
Koronawirus PKP

Koronawirus PKP

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

W piątek (24 kwietnia) na Dworcu Głównym w Olsztynie doszło do aresztowania jednego z pasażerów pociągu relacji Toruń-Olsztyn. Ze wstępnych ustaleń wynika, że mężczyzna nie chciał dostosować się do panujących wymogów sanitarno-epidemiologicznych i odmówił założenia maseczki.
— Oficer dyżurny Komendy Miejskiej w Olsztynie otrzymał zgłoszenie, że jeden z pasażerów pociągu relacji Toruń-Olsztyn, nie stosuje się do obowiązku zakrywania nosa i ust, pomimo wielokrotnych wezwań obsługi pociągu — powiedział nam Andrzej Jurkun, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie. — W związku z tym na miejsce został wezwany policyjny patrol, który profilaktycznie użył środków ochrony osobistej. O sytuacji zostały powiadomione służby sanitarne, które natychmiast wdrożyły swoje procedury — dodał.

Przypomnijmy, że nakaz zakrywania nosa i ust obowiązuje wszystkich od 16 kwietnia, szczególnie w miejscach publicznych. Osoby niestosujące się do wymogów są najpierw upominane, a następnie karane.


Aresztowany mężczyzna stanowił zagrożenie dla innych podróżujących. Policja oraz obsługa pociągu dołożyli wszelkich starań by te bezpieczeństwo zapewnić sobie jak i innym użytkownikom. Mężczyźnie grozi wysoka kara za narażenie innych na niebezpieczeństwo zakażenia się koronawirusem.Czytaj e-wydanie


Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w czwartek i piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl


W piątkowym (24 kwietnia) wydaniu m.in.

Poczta chce dostać wyborców
Wielu samorządowców w Polsce i w naszym regionie w środku nocy otrzymało anonimowe maile sygnowane przez Pocztę Polską z prośbą o przekazanie spisów wyborców. To poczta ma zająć się przeprowadzeniem w maju wyborów prezydenckich.

Na rodzinę chorego wylał się hejt
Jakub Krasowski wrócił z Londynu do rodzinnego Pozezdrza pod Giżyckiem. Okazało się, że jest zarażony koronawirusem, a chorobę przechodzi bezobjawowo. Kwarantanny nie spędzał w domu rodzinnym i nie zaraził rodziców. Ale na jego bliskich wylała się fala hejtu.

Jak samorządy pomagają przedsiębiorcom?
Jeden dzień zamrożenia gospodarki to 7-8 miliardów złotych strat. To się przekłada na znikanie miejsc pracy, brak dochodów w rodzinach, coraz trudniejszą sytuację firm, które stoją, bo nie mają klientów, nie mogą pracować. Jak lokalne samorządy pomagają przedsiębiorcom?


Komentarze (50) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Yarrex #2912228 | 89.64.*.* 27 kwi 2020 06:35

  "Mężczyźnie grozi wysoka kara za narażenie innych na niebezpieczeństwo zakażenia się koronawirusem." Najpierw powinno się ustalić czy zatrzymana osoba była nosicielem, bo jak nie to jak mógł kogoś innego narazić. Co najwyżej siebie, przez obcowanie z innymi pasażerami którzy mogli być tzw. "bezobjawowawcami". Wiadomo że maseczki w większości są na dobre samopoczucie. Czy PKP może zagwarantować, że "na pokładzie" nie było "bezobjawowców" w maseczkach?VUT

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) odpowiedz na ten komentarz

 2. jagna #2912043 | 89.228.*.* 26 kwi 2020 17:27

  jAK długo jeszcze nasz NARÓD będzie dawał się ogłupiać!!!!.

  Ocena komentarza: warty uwagi (7) odpowiedz na ten komentarz

 3. 267 #2912016 | 5.174.*.* 26 kwi 2020 16:44

  jak go nie bylo stac na maseczke

  odpowiedz na ten komentarz

 4. Marek z Warmii #2911767 | 37.248.*.* 26 kwi 2020 07:52

  Koronawirus to ściema , większość z n as przeszła go w miesiącach grudzień, styczeń, zanim głośno na świecie się o nim zrobiło

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) odpowiedz na ten komentarz

 5. ertgyh #2911746 | 77.111.*.* 25 kwi 2020 23:59

  Jak ktoś nie może nosić ze względów zdrowotnych, to nie musi nosić. Co za nieprawdę tu piszecie !

  Ocena komentarza: warty uwagi (6) odpowiedz na ten komentarz

Pokaż wszystkie komentarze (50)