Kiedy studenci wrócą na UWM w Olsztynie?

2020-04-23 20:00:18(ost. akt: 2020-04-23 16:45:34)

Autor zdjęcia: Bartosz Cudnoch

Studenci UMW nie pojawiają się w salach wykładowych już od kilku tygodni. Zajęcia odbywają się zdalnie i wiele wskazuje, że to jeszcze trochę potrwa.
Choć koniec roku akademickiego zbliża się wielkimi krokami, nadal nie wiadomo, czy studenci jeszcze przed sesją letnią wrócą na swoje wydziały. O tym, że jest to mało prawdopodobne, mówił ostatnio m.in. prof. Sergiusz Nawrocki, prorektor ds. Collegium Medicum UWM w Olsztynie.

— Nie jest to przesądzone — przyznaje dr hab. Jerzy Przyborowski, prof. UWM, prorektor do spraw kształcenia i studentów. I dodaje: — Staramy się czerpać wiedzę z różnych źródeł. Wiemy, że takie stwierdzenie padło podczas ostatniego posiedzenia ministerialnego zespołu, w którym uczestniczą przedstawiciele Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich. Pojawiło się tam też stwierdzenie, że decyzja ministerstwa będzie podjęta do końca tego miesiąca. Mam nadzieję, że tak będzie.

Obrazek w tresci

Profesor Przyborowski zaznacza jednak, że... — Jeżeli nawet studenci będą wracać, to chyba stopniowo. Najpierw z tych kierunków, w przypadku których kształcenie zdalne jest trudne ze względu na charakter zajęć, a później z kolejnych. Trudno sobie wyobrazić w stanie epidemii powroty blisko 2 mln młodych ludzi w tym samym terminie, a większość przemieszczałaby się środkami komunikacji publicznej. Problemów jest bardzo dużo. Część z nich rozwiązujemy sami, bo uważamy że nie powinniśmy czekać z założonymi rękami na decyzję ministerstwa.

Przypomnijmy, że zajęcia w tradycyjnej formie nie odbywają się od 12 marca. Od końca marca studenci biorą czynny udział w zajęciach prowadzonych przez wykładowców. Różnica jest oczywiście taka, że fizycznie są w tym czasie w swoich domach.
dbp

Więcej informacji o naszym uniwersytecie: >>> kliknij tutaj.

Obrazek w tresci


Czytaj e-wydanie


Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w czwartek i piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl


W czwartkowym (23 kwietnia) wydaniu m.in.

Żukowska-CzaplickaPrzedsiębiorcy czekają na konkrety
Wiemy już, kiedy rząd planuje odmrozić gospodarkę. Powinno to być od początku lipca, choć nie wiadomo dokładnie, kiedy pełne wznowienie będzie możliwe. Rząd uzależnia luzowanie gospodarki od rozwoju pandemii w Polsce. Czy biznes wytrzyma?

Wróciły obowiązkowe szczepienia
Od 18 kwietnia wznawiane są obowiązkowe szczepienia, m.in. te wykonywane zaraz po porodzie. To efekt konsultacji Ministerstwa Zdrowia ze specjalistami. Decyzją ministra zdrowia szczepienia były do tej pory odroczone przez sytuację epidemiologiczną

Rodzice skatowali moje życie
Chodzi na terapię do psychoterapeuty, by zrozumieć to, co zdarzyło się w jej życiu. Chce zapomnieć o przeszłości i żyć normalnie. Bez koszmarów, strachu, niepewności. — Nie wiem, jak mam wybaczyć rodzicom i nie czuć żalu — mówi pani Irena.


Komentarze (6) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. wstyd / hanba #2911262 | 81.190.*.* 25 kwi 2020 07:53

  Porobili "tele" nauczanie....KPINA..CZĘŚĆ wykładowcó na Żywca wstawia ściągnięte materiały z internetu-wstyd!!!! + czesne zostały na niezmienionym poziomie. Zaorać i zrobić park, będzie chociaż pożytek.

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz

 2. Warmiak #2911196 | 217.138.*.* 25 kwi 2020 00:00

  Wiekszosc studentow to kurpie. Niech sie w mysiadle ucza a nie przez granice przechodza

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) odpowiedz na ten komentarz

 3. Nie da sie #2910798 | 95.160.*.* 24 kwi 2020 12:03

  Dokładnie, ta g..oowno szkoła nie powinna się nazywać uniwersytetem, na wielu wydziałach, żeby mieć 5 z egzaminu wystarczy napisać referat w domu!!!! Przecież to poziom podstawówki z dau..nem, poza tym kupa jakiś głupich kierunków typu inżynieria kosmiczna czy bezpieczeństwo narodowe, co to w ogóle jest? Podsumowując, po epidemii prawdopodobnie wchodzi ustawa o wygaszeniu tego przybytku, niechcący tylko nazwanego uniwersytetem

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. xtc #2910733 | 5.172.*.* 24 kwi 2020 09:06

   najlepiej nigdy :) bo nazwa studenci jest przesadzona :DDDDDD

   odpowiedz na ten komentarz

  2. Pytia #2910650 | 178.235.*.* 23 kwi 2020 21:27

   A co egzaminami, sprawdzianami, kolokwiami? Jeżeli będzie trzeba to robić on-line, to będzie to tylko farsa, a nie sprawdzenie umiejętności studenta, w kontekście samodzielności wykonania pracy.

   Ocena komentarza: poniżej poziomu (-6) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

   Pokaż wszystkie komentarze (6)