Dokonał dwóch rozbojów. Trafił w ręce policji

2020-04-23 13:25:21 (ost. akt: 2020-04-23 15:10:22)
zdjęcie jest ilustracją do tekstu

zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: Arch. GG

Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie szybko wpadli na trop mężczyzny podejrzanego o dokonanie rozbojów na terenie Olsztyna i wspólnie z funkcjonariuszami z olsztyńskiej jednostki policji na terenie Morąga zatrzymali 27-latka. Policjanci, mężczyźnie przedstawili zarzuty, do których się przyznał. Grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności.
Do pierwszego zdarzenia doszło w ubiegłą sobotę 18.04.2020. 27-latek wszedł do sklepu i poprosił ekspedientkę o paczkę papierosów. Kiedy kobieta odwróciła się, mężczyzna popchnął ją na podłogę, a następnie grożąc użyciem przemocy zabrał pieniądze i papierosy, po czym uciekł w nieznanym kierunku. Do podobnej sytuacji doszło następnego dnia. Sprawca wszedł do innego osiedlowego punktu handlowego na terenie Olsztyna.

Zamaskowany mężczyzna, również wykorzystując nieuwagę kasjera, przewrócił go na podłogę i zabrał pieniądze. 31-letni pracownik sklepu dogonił 27-latka i próbował uniemożliwić mu ucieczkę, jednak mężczyzna używając przemocy oddalił się z miejsca zdarzenia. Zarówno 61-letnia kobieta, jak i 31-letni mężczyzna – pracownicy sklepów, nie odnieśli poważnych obrażeń. Wartość strat oszacowano na ponad tysiąc złotych.

Sprawą zajęli się funkcjonariusze z Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Życiu i Zdrowiu Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie, którzy wspólnie z policjantami z Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie szybko wpadli na trop podejrzanego o dokonanie rozbojów mężczyzny oraz ustalili jego dane personalne jak i miejsce przebywania. . 27-latek został zatrzymany na terenie Morąga.

Mężczyzna usłyszał dwa zarzuty rozbojów, do czego się przyznał. Zgodnie z kodeksem karnym grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności. Wobec 27-latka zastosowano środki zapobiegawcze w postaci dozoru policyjnego oraz zakazu zbliżania się do pokrzywdzonych.

Źródło: KMP Olsztyn


Czytaj e-wydanie


Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w czwartek i piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl


W czwartkowym (23 kwietnia) wydaniu m.in.

Żukowska-CzaplickaPrzedsiębiorcy czekają na konkrety
Wiemy już, kiedy rząd planuje odmrozić gospodarkę. Powinno to być od początku lipca, choć nie wiadomo dokładnie, kiedy pełne wznowienie będzie możliwe. Rząd uzależnia luzowanie gospodarki od rozwoju pandemii w Polsce. Czy biznes wytrzyma?

Wróciły obowiązkowe szczepienia
Od 18 kwietnia wznawiane są obowiązkowe szczepienia, m.in. te wykonywane zaraz po porodzie. To efekt konsultacji Ministerstwa Zdrowia ze specjalistami. Decyzją ministra zdrowia szczepienia były do tej pory odroczone przez sytuację epidemiologiczną

Rodzice skatowali moje życie
Chodzi na terapię do psychoterapeuty, by zrozumieć to, co zdarzyło się w jej życiu. Chce zapomnieć o przeszłości i żyć normalnie. Bez koszmarów, strachu, niepewności. — Nie wiem, jak mam wybaczyć rodzicom i nie czuć żalu — mówi pani Irena. 


Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. lwx #2910721 | 83.9.*.* 24 kwi 2020 08:51

  My w Polszcze dbamy o wszystkich a przede wszystkim o takich co nie mają pieniędzy na papierosy i alkohol, lubią długo spać nie pracować, śpią w komfortowych ekologicznych domach pod chmórką i są skrzywdzeni przez los(samych siebie). To nasze podstawowe wartości jak powiedziała jedna pani ambasador, które nie w Ameryce lecz w Polsce są fundamentalne. Biednych, schorowanych i uczciwie pracujących pozostawiamy samym sobie bo jakoś dadzą sobie radę.

  odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. cde #2910566 | 88.156.*.* 23 kwi 2020 16:54

   "zakaz zbliżania się do pokrzywdzonych " ? Co to da ? Znajdzie nowych do krzywdzenia. Zamknąć natychmiast !

   Ocena komentarza: warty uwagi (6) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)