Pies miał nosa. Wywęszył... niewybuchy

2020-04-23 07:32:38(ost. akt: 2020-04-23 08:02:27)

Autor zdjęcia: archiwum W-MOSG

Przewodnik psa służbowego z Placówki Straży Granicznej w Barcianach wspólnie z czworonożnym podopiecznym ujawnili pocisk i minę z czasów II wojny światowej.
21 kwietnia w gminie Barciany, w trakcie szkolenia doskonalącego psa służbowego do wykrywania materiałów wybuchowych i broni, funkcjonariusz SG zauważył element pocisku rakietowego. Natomiast pies służbowy o imieniu Edo, który w służbie jest od 2 lat oznaczył miejsce kolejnego niewybuchu, w postaci miny. Wezwano saperów z Jednostki Wojskowej w Giżycku. Do czasu przybycia żołnierzy miejsce zabezpieczyli policjanci. Pocisk o średnicy 15 cm i długości 50 cm oraz mina o średnicy 20 cm zostały zabrane i odwiezione na poligon wojskowy w celu zdetonowania.

Obrazek w tresci

fot. archiwum W-MOSG

- Przypominamy, że w przypadku natknięcia się na tego typu znaleziska nie wolno ich lekceważyć. Należy zachować ostrożność, nie dotykać, nie sprawdzać co to jest, natychmiast wezwać służby mundurowe - mówi kpt. SG Mirosława Aleksandrowicz, rzecznik prasowy Warmińsko - Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej.


Czytaj e-wydanie


Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w czwartek i piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl


W czwartkowym (23 kwietnia) wydaniu m.in.

Żukowska-CzaplickaPrzedsiębiorcy czekają na konkrety
Wiemy już, kiedy rząd planuje odmrozić gospodarkę. Powinno to być od początku lipca, choć nie wiadomo dokładnie, kiedy pełne wznowienie będzie możliwe. Rząd uzależnia luzowanie gospodarki od rozwoju pandemii w Polsce. Czy biznes wytrzyma?

Wróciły obowiązkowe szczepienia
Od 18 kwietnia wznawiane są obowiązkowe szczepienia, m.in. te wykonywane zaraz po porodzie. To efekt konsultacji Ministerstwa Zdrowia ze specjalistami. Decyzją ministra zdrowia szczepienia były do tej pory odroczone przez sytuację epidemiologiczną

Rodzice skatowali moje życie
Chodzi na terapię do psychoterapeuty, by zrozumieć to, co zdarzyło się w jej życiu. Chce zapomnieć o przeszłości i żyć normalnie. Bez koszmarów, strachu, niepewności. — Nie wiem, jak mam wybaczyć rodzicom i nie czuć żalu — mówi pani Irena.Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. O #2910430 | 193.46.*.* 23 kwi 2020 09:47

  Tylko dlaczego taki piesek ma założona kolczatkę? Właściciel niech sobie ją założy!!

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-3) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. HM #2910401 | 81.15.*.* 23 kwi 2020 08:27

   GORZEJ BY BYŁO JAKBY MU...URWAŁO... TEGO NOSA

   Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz