Pijana matka zajmowała się 4-letnią córką

2020-04-22 16:27:14(ost. akt: 2020-04-22 17:18:05)
Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: Beata Szymańska

34-letnia mieszkanka gminy Jedwabno nietrzeźwa sprawowała opiekę nad swoją 4-letnią córką. Szczycieńscy policjanci zatroszczyli się o dziewczynkę i przekazali ją pod opiekę dziadka. Jej matka zaś za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem.
W poniedziałek (20.04.2020r.) około godz. 21:00 policjanci z referatu patrolowo – interwencyjnego szczycieńskiej komendy zostali skierowani do jednego z mieszkań położonych na terenie gminy Jedwabno. Z ustaleń funkcjonariuszy wynikało, że pod tym adresem nietrzeźwa matka, może sprawować opiekę nad swoim dzieckiem.

Mundurowi potwierdzili posiadane informację pomimo, iż 34-letnia kobieta próbowała wprowadzić ich w błąd. Jak sama przyznała „woń alkoholu maskuje środkiem odświeżającym jamę ustną”. W rozmowie z funkcjonariuszami oświadczyła również, że dziś wypiła tylko piwo i w południe parę kieliszków wódki.

Z matką w mieszkaniu znajdowała się 4-letnia dziewczynka, nad którą kobieta sprawowała opiekę sama. Szczycieńscy policjanci postanowili przekazać dziewczynkę pod opiekę trzeźwego opiekuna. Na miejsce interwencji stawił się dziadek dziewczynki, który bez chwili wahania podjął się opieki nad wnuczką do czasu wytrzeźwienia jej matki.

Policjanci przypominają, że rodzice zobowiązani są względem swoich dzieci do sprawowania nad nimi opieki, czuwania nad ich zdrowiem i bezpieczeństwem. O wszelkich nieprawidłowościach i zaniedbaniach względem małoletnich szczycieńscy funkcjonariusze informują Sąd Rodzinny i Nieletnich. Należy także pamiętać, że rodzice, którzy naruszają obowiązujące przepisy prawa, muszą liczyć się z odpowiedzialnością karną.

Źródło: KPP Szczytno


Czytaj e-wydanie


Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w czwartek i piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl


W środowym (22 kwietnia) wydaniu m.in.

MichalakPołączyli siły i zrobili coś dobrego
Dziś do pierwszych pięciu powiatów w regionie trafi po kilkaset litrów płynu do dezynfekcji. Środek, który jest darem, otrzymają wszystkie powiaty. Trafi do szpitali, domów pomocy społecznej, domów dziecka czy noclegowni.

Żegnamy się z inkubatorem
Pierwszy etap budowy siedziby wydziałów Prawa i Administracji oraz Nauk Społecznych właśnie się rozpoczął. Zapoczątkowało go burzenia dziekanatu WPiA.

Samoloty gaszą pożar w Biebrzańskim Parku
Jeszcze wczoraj płonęły trawy i trzcinowiska w Biebrzańskim Parku Narodowym. To jeden z większych pożarów w tym regionie w ostatnim czasie. Do akcji włączono m.in. gaśnicze samoloty z Olsztyna oraz stacjonujący w powiecie piskim dromader.

Komentarze (4) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Info #2913784 | 80.62.*.* 30 kwi 2020 09:18

  W Szczytnie mieszka tylko kurwa, złodziej i policjant.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. mega #2910333 | 81.190.*.* 22 kwi 2020 23:01

   Rozpasanie narodu, rozdawanie kasy, której nie ma, kraj zadłużony, jak nigdy, kto to będzie spłacać? Patologia umie liczyć, że nie opłaca się pracować. A jakże, państwo nie pozwoli zginąć. Do roboty, k... Nie mówię, że nie można wypić, alkohol też dla ludzi, ale trzeba pić z głową.

   Ocena komentarza: warty uwagi (10) odpowiedz na ten komentarz

  2. Dudek #2910265 | 46.215.*.* 22 kwi 2020 18:55

   500%+ Kategorycznie NIE dla odbierania 500+ Tylko 50O+

   Ocena komentarza: poniżej poziomu (-4) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

   1. Beneficjentka #2910262 | 31.60.*.* 22 kwi 2020 18:51

    pińcet +

    Ocena komentarza: warty uwagi (3) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)