Znamy nazwiska najlepszych młodych poetów i prozaików. Konkurs "O Różę Małego Księcia" rozstrzygnięty [VIDEO]

2020-04-21 20:02:19(ost. akt: 2020-04-21 20:30:56)

Autor zdjęcia: MOK Olsztyn

Za nami nietypowa, bo przeprowadzona za pośrednictwem internetu, finałowa gala XXIX edycji literackiego konkursu dla uczniów olsztyńskich szkół podstawowych.
To była wyjątkowa edycja zabawy organizowanej przez Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie. Przede wszystkim ze względu na sposób rozstrzygnięcia - w tym roku zabrakło tradycyjnej gali, a ogłoszenie wyników odbyło się za pośrednictwem Internetu.

Konkurs "O Różę Małego Księcia" był zorganizowany w trzech kategoriach: klas I-III, klas IV-VI oraz klas VII-VIII szkół podstawowych. Uczestnicy mogli wybrać jeden z dwóch gatunków: poezję albo prozę. W pierwszym przypadku każdy ze startujących przygotowywał pięć wierszy, natomiast w drugim - do pięciu stron prozy o dowolnej tematyce.

W tym roku zgłoszonych zostało 65 prac przygotowanych przez 64 autorów. Nagrodzonych i wyróżnionych zostało 21 propozycji.

Nagrody główne zdobyli:

* w kategorii klasy I-III/poezja: Karolina Dzięgiel, Szkoła Podstawowa nr 15,
* w kategorii klasy I-III/proza: Filip Borowski, Szkoła Podstawowa nr 34
* w kategorii klasy IV-VI/poezja: Marietta Włodarska, Szkoła Podstawowa nr 7
* w kategorii klasy IV-VI/proza: nie przyznano
* w kategorii klasy VII-VIII/poezja: nie przyznano
* w kategorii klasy VII-VIII/proza: Milena Połucha, Szkoła Podstawowa nr 34- Przygotowaliśmy też niespodziankę, szczególnie miłą dla laureatów - mówią organizatorzy wydarzenia. - Nagrodzone teksty interpretowali słuchacze ostatniego roku Studium Aktorskiego im. Aleksandra Sewruka, Klaudia Goska i Szymon Kowalik. Co więcej, także obrady jurorskie odbywały się w nietypowy sposób. Prace bowiem były czytane i oceniane w Polsce i w Australii.

Jurorami w tegorocznym konkursie byli: literaturoznawczyni Joanna Chłosta-Zielonka, poetka Alicja Bykowska-Salczyńska oraz publicysta i autor książek dla dzieci Grzegorz Kasdepke

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Poeta #2910146 | 109.241.*.* 22 kwi 2020 11:34

    Jak tu życ w tych trudnych czasach kiedy człowiek z Pisza 81.15 robi za ku...sa

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz