PFRON rusza z kolejnym programem pomocy dla osób niepełnosprawnych

2020-04-21 10:28:36(ost. akt: 2020-04-21 20:03:19)

Autor zdjęcia: Archiwum

Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych uruchomił program „Pomoc osobom niepełnosprawnym poszkodowanym w wyniku żywiołu lub sytuacji kryzysowych wywołanych chorobami zakaźnymi”. Wnioski należy składać do właściwego powiatowego centrum pomocy rodzinie. Wnioski przesyłane do Oddziału odsyłane są do PCPR-u co znacznie wydłuża ich rozpatrzenie.
Wnioski w programie „Pomoc osobom niepełnosprawnym poszkodowanym w wyniku żywiołu lub sytuacji kryzysowych wywołanych chorobami zakaźnymi” w module III należy składać do powiatowych centrów pomocy rodzinie zgodnie z miejscem swojego zamieszkania. Wnioski przesyłane do Oddziału odsyłane są do PCPR-u co znacznie wydłuża ich rozpatrzenie.

Wnioski przesyłane do Oddziału, będą przekazywane do odpowiednich PCPR-ów, co wydłuży czas potrzebny na rozpatrzenie dokumentu.

PFRON zachęca jednocześnie do składania wniosków za pomocą Systemu Obsługi Wsparcia (sow.pfron.org.pl). Złożenie wniosku w systemie SOW nie wymaga posiadania profilu zaufanego lub podpisu elektronicznego, wystarczy założyć konto w systemie.

Pomocą wszystkim zainteresowanym korzystania z SOW służą dedykowane narzędzia: portal SOW (portal-sow.pfron.org.pl),infolinia 0 800 889 777 (połączenie bezpłatne) lub 22 702 00 00 (połączenie płatne zgodnie z cennikiem operatora). Pracownicy infolinii służą pomocą w dni robocze, w godzinach 9:00 – 17:00.


Czytaj e-wydanie


Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w czwartek i piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl


We wtorkowym (21 kwietnia) wydaniu m.in.

urna wyborcza - ilustracja do tekstuNie było chętnych do komisji
Gdybyśmy 10 maja mieli pójść do urn i wybrać prezydenta RP, to nie byłoby komu policzyć głosów. Z powodu pandemii po raz pierwszy nie udało się powołać wszystkich obwodowych komisji wyborczych. Wczoraj minął termin ich powołania.

Skrzynka pocztowa przydrożnaTrzeba mieć skrzynkę na listy
Zwykła skrzynka na listy niespodziewanie stała się sprawą polityczną. A wielu z nas pewnie dopiero teraz usłyszało, że za brak takiej skrzynki grozi nawet do 10 tys. zł grzywny.

Spowiedź duszy w telefonie
Izolacja w czasach pandemii koronawirusa jest przyczyną stresu oraz lęku o przyszłość. Wiele osób nie wie, jak sobie z tym poradzić. Andrzej Dramiński opowiada o wzmożonej aktywności w tych dniach Olsztyńskiego Telefonu Zaufania „Anonimowy Przyjaciel”.


Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. myWspieramy #2910390 | 109.206.*.* 23 kwi 2020 08:09

  Jednym z nielicznych plusów pandemii jest wzrost dofinansowań do wynagrodzeń pracowników niepełnosprawnych https://mywspieramy.org/porady/dofinanso wanie-wynagrodzenia-pfron-2020 Pozosta e programy pomocowe są niewystarczające i spóźnione

  odpowiedz na ten komentarz

 2. afera jak h... #2909940 | 81.15.*.* 21 kwi 2020 20:18

  były zięć kaczynskiego jest w tym najlepszy i jeszcze nie siedzi

  Ocena komentarza: warty uwagi (11) odpowiedz na ten komentarz

 3. wózkowicz #2909939 | 88.156.*.* 21 kwi 2020 20:17

  Ta informacja powinna się ukazać 14 dni temu, wtedy to już było wiadomo o tym programie. Jesteście daleko za ........... ale parę wierszy kaski przybędzie. Dno i pięć metrów mułu gazeta olsztyńska

  Ocena komentarza: warty uwagi (8) odpowiedz na ten komentarz