Arcybiskup Stanisław Gądecki apeluje o modlitwę o deszcz

2020-04-21 08:44:26(ost. akt: 2020-04-21 08:53:58)

Autor zdjęcia: Pixabay

Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski zwrócił się z apelem o wytrwałą i żarliwą modlitwę błagalną o deszcz. — Proszę, aby w sanktuariach, parafiach, domach zakonnych i rodzinach włączyć tę intencję do naszych modlitw ufając, że Pan Bóg usłyszy nasze prośby — czytamy w apelu.
Przewodniczący Episkopatu zaznaczył, że zmaganiom z epidemią koronawirusa w Polsce towarzyszy zmaganie się z suszą. — Jej skutkiem setki tysięcy hektarów uprawnych są zagrożone zniszczeniem a wszystko to będzie miało negatywny wpływ na produkcję rolną, a w przyszłości na ceny produktów spożywczych oraz zdolności eksportowe naszego kraju. Susza uderza w setki tysięcy rolników, sadowników, ogrodników i ich rodziny, którzy utrzymują się z owoców ziemi. Jej dotkliwość może odczuć również przemysł przetwórczy i spożywczy — napisał.

Arcybiskup Gądecki podziękował również za zaangażowanie służbom medycznym i mundurowym oraz osobom duchownym, życia konsekrowanego i wiernym świeckim, „którzy wierną modlitwą, wytrwałą pracą i konkretną pomocą materialną włączają się w walkę o zdrowie i życie Polaków”.

Źródło: BP KEP


Czytaj e-wydanie


Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w czwartek i piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl


We wtorkowym (21 kwietnia) wydaniu m.in.

urna wyborcza - ilustracja do tekstuNie było chętnych do komisji
Gdybyśmy 10 maja mieli pójść do urn i wybrać prezydenta RP, to nie byłoby komu policzyć głosów. Z powodu pandemii po raz pierwszy nie udało się powołać wszystkich obwodowych komisji wyborczych. Wczoraj minął termin ich powołania.

Skrzynka pocztowa przydrożnaTrzeba mieć skrzynkę na listy
Zwykła skrzynka na listy niespodziewanie stała się sprawą polityczną. A wielu z nas pewnie dopiero teraz usłyszało, że za brak takiej skrzynki grozi nawet do 10 tys. zł grzywny.

Spowiedź duszy w telefonie
Izolacja w czasach pandemii koronawirusa jest przyczyną stresu oraz lęku o przyszłość. Wiele osób nie wie, jak sobie z tym poradzić. Andrzej Dramiński opowiada o wzmożonej aktywności w tych dniach Olsztyńskiego Telefonu Zaufania „Anonimowy Przyjaciel”.

Komentarze (5) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. do Z"ukosa" #2909726 | 81.190.*.* 21 kwi 2020 12:55

  Tak jest! W żadnym wypadku nie możemy pozwolić na bezmyślne wypuszczanie wody z lądów "do mórz i oceanów". Należy natychmiast zasypać ujścia wszystkich rzek! Do roboty!!!

  odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. tak #2909725 | 88.156.*.* 21 kwi 2020 12:55

   tak, tylko ON NAJWYŻSZY może nam pomóc! !!!!!!!!!!!!!!!!!

   Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) odpowiedz na ten komentarz

  2. Z"ukosa' #2909664 | 83.9.*.* 21 kwi 2020 11:03

   Modlitwa o deszcz do "Boga"...? ..Eminencjo ....On wie co się dzieje ...jest świetnie zorientowany ..On pragnie nam przekazać byśmy ten najcenniejszy płyn we wszechświecie ..zaczęli szanować ....Szanować !!!!!.a nie marnować i wypuszczać do mórz i oceanów bezmyślnie wodę z lądów a nawet jej nadmiar. To jest jego sygnał ...ostrzeżenie ..Bóg czyli Natura wie co i po co to Czyni. Modlitwa nic tu nie pomoże ...ale pomodlić się za nasze grzechy zaniechania i zaniedbania ..nie zaszkodzi.

   Ocena komentarza: warty uwagi (5) odpowiedz na ten komentarz

  3. j. #2909593 | 83.5.*.* 21 kwi 2020 09:03

   Pomodlić się można oczywiście ale wydaje mi się że bardziej skuteczne będzie wprowadzenie ostrych oszczędności wody. Zaczynam od mojego domu: Od dziś: Nie podlewam ogródka,

   Ocena komentarza: warty uwagi (10) odpowiedz na ten komentarz

  4. odczłowieczony #2909590 | 79.184.*.* 21 kwi 2020 08:54

   Polska, XXI wiek

   Ocena komentarza: warty uwagi (6) odpowiedz na ten komentarz