Jesteśmy świadkami rewolucji
2020-04-20 19:07:17(ost. akt: 2020-04-20 16:43:44)
Pandemia sparaliżowała cały świat i praktycznie każdą branżę. W Polsce — tak jak na całym świecie — doszło do wymuszonej rewolucji technologicznej. Wiele sklepów przeszło do sieci. I mogą tam zostać!
To, że po pandemii świat się zmieni — albo już zmienił — jest oczywiste. W jaki sposób? To w zasadzie wciąż przewidywania i wróżenie z fusów. Ale jedno jest pewne — to świetne pole do testowania nowoczesnych rozwiązań. Okazało się, że wiele spraw urzędowych można załatwić online — choć co do tego, czy zostanie tak po pandemii, nie mam pewności. Polacy mieli też szczęście w nieszczęściu. Przed koronawirusem ruszyły e-recepty, a wielu z nas miało już założony Profil Zaufany, który pomaga m.in. w składaniu deklaracji podatkowej.
Czytaj e-wydanie
Aby przeczytać cały artykuł, kup e-wydanie Gazety Olsztyńskiej.
Wejdź na stronę >>> kupgazete.pl lub kliknij w załączony PDF.
W poniedziałkowym (20 kwietnia) wydaniu m.in.
Kiedy i jak wybierzemy prezydenta?
Konia z rzędem temu, kto powie kiedy odbędą się wybory prezydenckie w Polsce. Mamy coraz większy mętlik i przeciętny Kowalski zaczyna się głęboko zastanawiać, w co grają politycy. A do tego dochodzi jeszcze strach przed koronawirusem.
Ludzie potrafią pluć jadem
Roman Klasa przez sześć lat pracował jako operator numeru 112 w Centrum Powiadamiania Ratunkowego. I mówi: „dziś wiem, jak brudne i niemoralne jest społeczeństwo". Napisał o tym książkę „Operator 112”.
Pracuje nad szybkim testem na koronawirusa
Po maturze wyprowadził się z Lubawy, aby rozpocząć studia. Dziś jako doktor inżynier pracuje nad tanim i szybkim testem do wykrywania koronawirusa. To wyścig z czasem i pełne poświęcenie.
Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie
Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.
Zaloguj się lub wejdź przez