Dzięki specjalnej aplikacji Wojska Obrony Terytorialnej mogą sprawniej pomagać. W jaki sposób?

2020-04-20 11:32:49(ost. akt: 2020-04-20 11:58:51)

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Ubywa wniosków o wsparcie w formie „papierowej”, przybywa tych elektronicznych – to efekt funkcjonującej już od blisko miesiąca aplikacji, która usprawnia i przyspiesza pomoc udzielaną przez żołnierzy WOT samorządom, organizacjom pomocowym, domom pomocy społecznej i innym podmiotom. Narzędzie zbudowali podchorążowie Wojskowej Akademii Technicznej oddelegowani do Dowództwa Wojsk Obrony Terytorialnej.
Kilka dni po rozpoczęciu operacji „Odporna Wiosna”, Dowództwo WOT uruchomiło aplikację webową pn.: „Platforma wsparcia samorządów, organów sanitarnych i podmiotów leczniczych”. Narzędzie od blisko miesiąca łączy instytucje, które wnioskują o wsparcie z brygadami obrony terytorialnej, które wsparcia udzielają. Aplikacja usprawnia i przyspiesza udzielanie pomocy świadczonej przez WOT.

Aplikacja pozwala organizacjom pomocowym, urzędom, organom medycznym i sanitarnym na zgłaszanie aktualnych potrzeb wsparcia i bezpośredni monitoring statusu tych zgłoszeń. Dzięki niej, wszystkie działania organizacyjne mogą się odbywać zgodnie z zasadą maksymalnego ograniczania kontaktów bezpośrednich.

Stawiamy na szybkość i prostotę. Zgłoszenie wymaga jedynie uzupełnienia kilku pól: adresu, zakresu potrzebnego wsparcia i danych osoby do kontaktu. Jest to oczywiście możliwe po wcześniejszym zarejestrowaniu danego podmiotu w bazie danych.

W aplikacji zarejestrowały się już 773 podmioty. Są to ośrodki i domy pomocy społecznej, oddziały terenowe Caritas oraz inne podmioty, w tym na przykład: urzędy wojewódzkie i samorządowe.

Każdego dnia przybywa wniosków o wsparcie złożonych za pomocą aplikacji. Obecnie, jest ich już niemal 600 i dotyczą głównie potrzeb transportu i dystrybucji żywności dla osób najbardziej potrzebujących, zaopatrzenia w materiały ochronne i płyny do dezynfekcji, zakupów i dostarczania leków, wsparcia personelu ośrodków pomocy społecznej i medycznego, czy też budowy polowych izb przyjęć. Każda z naszych brygad jest w pełnej gotowości do reakcji na nowe zadania.

Każda organizacja niosąca pomoc innym, może się w niej zarejestrować. Wystarczy zadzwonić do koordynatora do spraw pomocy WOT pod nr tel.: 261-883-689 lub elektronicznie wysyłając wiadomość na adres: pomocwot(at)mon.gov.pl.

Źródło: WOT


Czytaj e-wydanie


Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w czwartek i piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl


W poniedziałkowym (20 kwietnia) wydaniu m.in.

Kiedy i jak wybierzemy prezydenta?
Konia z rzędem temu, kto powie kiedy odbędą się wybory prezydenckie w Polsce. Mamy coraz większy mętlik i  przeciętny  Kowalski zaczyna się głęboko zastanawiać, w co grają politycy. A do tego dochodzi jeszcze strach przed koronawirusem.

Roman Klasa - Operator 112Ludzie potrafią pluć jadem
Roman Klasa przez sześć lat pracował jako operator numeru 112 w Centrum Powiadamiania Ratunkowego. I mówi: „dziś wiem, jak brudne i niemoralne jest społeczeństwo". Napisał o tym książkę „Operator 112”.

Pracuje nad szybkim testem na koronawirusa
Po maturze wyprowadził się z Lubawy, aby rozpocząć studia. Dziś jako doktor inżynier pracuje nad tanim i szybkim testem do wykrywania koronawirusa. To wyścig z czasem i pełne poświęcenie.Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. ble ble ble #2909428 | 176.221.*.* 20 kwi 2020 20:53

    Śmieszne ziomki. Co to za kraj gdzie młodzież woli maszerować niż się bawić.

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz