Kolejny pożar zabudowań gospodarczych w ciągu kilku dni [GALERIA]

2020-04-17 14:55:22(ost. akt: 2020-04-17 15:39:15)

Autor zdjęcia: OSP Drogosze

17 kwietnia w przysiółku Niedziałki (gm. Barciany) doszło do pożaru obory oraz balotów. To już drugi w tym tygodniu pożar budynku gospodarczego w powiecie kętrzyńskim.
Niedziałki to przysiółek wsi Niedziały w gminie Barciany. To właśnie tam 17 kwietnia przed godz. 12.00 w ogniu stanęła obora. - Zapaliły się też stojące przy niej baloty. Pożar szybko się rozprzestrzenił. Z uwagi na gęstą zabudowę trzeba było bronić pozostałe budynki przed zajęciem się ogniem - mówi kpt. Kamil Golon, zastępca Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Kętrzynie.

Do akcji zadysponowano sześć zastępów straży pożarnej, 24. strażaków z JRG Kętrzyn oraz jednostek OSP Barciany, Srokowo i Drogosze. Na miejscu pojawił się też patrol policji i pogotowie energetyczne.

Na szczęście nikt w tym pożarze nie ucierpiał. - Poszkodowanych nie było. Zwierzęta zostały albo wyprowadzone wcześniej, albo odseparowane od zagrożenia - dodaje Kamil Golon.

To już drugi w tym tygodniu pożar obiektów gospodarczych w powiecie kętrzyńskim. 15 kwietnia w Godzikowie (gm. Kętrzyn) spaliła się stodoła.

carCzytaj e-wydanie


Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w czwartek i piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl


W piątkowym (17 kwietnia) wydaniu m.in.

Firmy mają dość pandemii
Koronawirus zamknął wiele firm, restauracje, galerie handlowe, gabinety fryzjerskie, kosmetyczne. Gospodarka ma się coraz gorzej, w urzędach pracy rejestrują się zwolnieni pracownicy. Zapytaliśmy przedsiębiorców małych, średnich i dużych firm na Warmii i Mazurach, jak sobie radzą, jak widzą przyszłość?

Susza wysuszy nasze portfele
Jakby mało było jednej plagi, jaką jest pandemia koronawirusa, to już trzeba przygotować się na walkę z drugą, czyli suszą, która może być największa od pół wieku. Pandemia wywindowała ceny maseczek do kwot, o których producenci mogliby tylko śnić. Czy susza wywinduje cen żywności?


Jakub Ruść, student V roku kierunku lekarskiegoZastrzyk wsparcia, szczepionka cierpliwości
Co robi student UWM w sanepidzie w czasie pandemii koronawirusa? Słucha, odpowiada, udziela wskazówek. Uczy się cierpliwości i szkoli swoje umiejętności społeczne. To zaowocuje w przyszłości, kiedy z wolontariusza zamieni się w pracownika służby zdrowia.


Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Jędrzej #2908908 | 37.47.*.* 19 kwi 2020 16:55

    Dzieciaki się nudzą.

    odpowiedz na ten komentarz

  2. Wiesława #2907953 | 193.238.*.* 17 kwi 2020 19:19

    Pokłosie wypalania traw... Kiedy wreszcie skończy się ten obłęd???

    Ocena komentarza: warty uwagi (3) odpowiedz na ten komentarz