CBŚP wspiera walkę z koronawirusem. Policjanci przekazali alkohol do produkcji środków dezynfekujących i.... prześcieradła

2020-04-17 07:57:53 (ost. akt: 2020-04-17 08:26:06)

Autor zdjęcia: CBŚP

Centralne Biuro Śledcze Policji wspomaga służby medyczne w walce z pandemią koronawirusa. Zarząd z Wrocławia przekazał szpitalom prześcieradła, w których ukryty był haszysz. Policjanci z Olsztyna i Łodzi przekazali alkohol do produkcji środków dezynfekcyjnych.
Policjanci CBŚP z Wrocławia, do sprawy przejęcia ponad 3 ton haszyszu w 2018 roku (CBŚP zapobiegło gigantycznemu przemytowi haszyszu wartego 60 mln zł), zabezpieczyli także 3200 sztuk prześcieradeł, w których był ukryty transport narkotyków. Z inicjatywy policjantów sąd wydał zgodę, aby te materiały tekstylne mogły zostać przekazane służbom medycznym walczącym z pandemią koronawirusa. Można by z nich między innymi wykonać około 200 tysięcy maseczek ochronnych, zmniejszających ryzyko zakażenia patogenem. Policjanci przekazali zabezpieczone materiały Uniwersyteckiemu Szpitalowi Klinicznemu im. Jana Mikulicza-Radeckiego we Wrocławiu.

Policjanci z Zarządu w Olsztynie Centralnego Biura Śledczego Policji w ramach prowadzonych postępowań dotyczących kilku grup przestępczych zajmujących się między innymi wprowadzaniem do obrotu nielegalnych wyrobów akcyzowych, zabezpieczyli łącznie ponad 10 tysięcy 300 litrów alkoholu. Został on już częściowo przekazany jako środek dezynfekcyjny do instytucji walczących z pandemią koronawirusa na obszarze województwa warmińsko-mazurskiego. Odbiorcami są między innymi szpitale, Państwowa Straż Pożarna, Państwowa Inspekcja Sanitarna czy Departament Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miejskiego w Elblągu.

Funkcjonariusze z Zarządu w Łodzi CBŚP w trakcie rozbicia zorganizowanej grupy przestępczej wprowadzającej na rynek między innymi nielegalne wyroby akcyzowe, zabezpieczyli 1300 litrów alkoholu. We współpracy z łódzką KAS jest on przekazywany do szpitali na terenie województwa łódzkiego jako środek dezynfekcyjny, który pomoże służbom medycznym w walce z pandemią.

Łącznie funkcjonariusze CBŚP już przekazali lub przekażą w najbliższym czasie około 11 tysięcy 600 litrów alkoholu, przeznaczonego na środki dezynfekcyjne, a także materiał tekstylny, z którego można by wykonać około 200 tysięcy maseczek ochronnych, dla służb znajdujących się na pierwszej linii frontu walki z pandemią.

Źródło informacji: CBŚP
Fot. CBŚP

Fot. CBŚP


Czytaj e-wydanie


Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w czwartek i piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl


W piątkowym (17 kwietnia) wydaniu m.in.

Firmy mają dość pandemii
Koronawirus zamknął wiele firm, restauracje, galerie handlowe, gabinety fryzjerskie, kosmetyczne. Gospodarka ma się coraz gorzej, w urzędach pracy rejestrują się zwolnieni pracownicy. Zapytaliśmy przedsiębiorców małych, średnich i dużych firm na Warmii i Mazurach, jak sobie radzą, jak widzą przyszłość?

Susza wysuszy nasze portfele
Jakby mało było jednej plagi, jaką jest pandemia koronawirusa, to już trzeba przygotować się na walkę z drugą, czyli suszą, która może być największa od pół wieku. Pandemia wywindowała ceny maseczek do kwot, o których producenci mogliby tylko śnić. Czy susza wywinduje cen żywności?


Jakub Ruść, student V roku kierunku lekarskiegoZastrzyk wsparcia, szczepionka cierpliwości
Co robi student UWM w sanepidzie w czasie pandemii koronawirusa? Słucha, odpowiada, udziela wskazówek. Uczy się cierpliwości i szkoli swoje umiejętności społeczne. To zaowocuje w przyszłości, kiedy z wolontariusza zamieni się w pracownika służby zdrowia.


Komentarze (8) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. PYTAJNIK #2907684 | 89.228.*.* 17 kwi 2020 11:07

  czy to ten alkohol co jest NIEWIADOMEGO pochodzenia?????

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz

 2. Olo #2907649 | 31.0.*.* 17 kwi 2020 10:14

  I prawidłowo!!!!

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) odpowiedz na ten komentarz

 3. Leniwy Św. Mikołaj #2907636 | 79.191.*.* 17 kwi 2020 09:25

  Brawo, a mogli wypić !:)

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

 4. Ze gorzala nie zginela. #2907627 | 95.160.*.* 17 kwi 2020 09:12

  Tej gorzaly to chyba koncowka pozostala reszte wyparowalo tak jak pare lat temu w Olsztynie wyparowaly narkotyki. Slyszalem w w komendzie w Olsztynie mozna kupic bardzo dobre nalewki z tego spisytusu gdzie zaopatruja sie tam wszyscy z komendy.

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) odpowiedz na ten komentarz

 5. docho #2907619 | 83.9.*.* 17 kwi 2020 08:50

  Brygada młodzieżowa bedzie pilnowac alkoholu . A kieliszki masz ?

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  Pokaż wszystkie komentarze (8)