Drzewo przewróciło się tuż przed karetką

2020-04-16 17:33:37(ost. akt: 2020-04-16 18:03:25)
Drzewo przewróciło się tuż przed jadącą karetką.

Drzewo przewróciło się tuż przed jadącą karetką.

Autor zdjęcia: Piotr Furgała

Niecodzienne zdarzenie przeżyli dziś ratownicy medyczni i pacjent przewożony karetką z podstacji w Górowie Iławeckim. Gdy jechali drogą Dwórzno - Górowo Iławeckie, tuż przed karetką na drogę przewróciło się drzewo. Nic nikomu się nie stało.
Dzisiejszy wiatr wiejący w naszym powiecie nie spowodował żadnych szkód. Jak dowiedzieliśmy się od kpt. Piotra Kowalskiego z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Bartoszycach, strażacy interweniowali tylko raz w związku z powalonym drzewem.

To drzewo przewróciło się tuż przed jadącą z pacjentem karetką pogotowia z podstacji w Górowie Iławeckim.

- Było to około godziny 13:30, na drodze między Dwórznem a Górowem Iławeckim. Nasz kierowca w porę zauważył, że drzewo się przewraca, więc w porę zaczął hamować. Obyło się bez gwałtownego hamowania - mówił ratownik medyczny Piotr Furgała.

W karetce było trzech ratowników medycznych i pacjent przewożony do szpitala. Ratownicy o zdarzeniu powiadomili dyspozytora. Karetka pojechała do szpitala w Olsztynie inną drogą.

- Nie czekaliśmy na służby. Wybranie innej, dłuższej drogi do szpitala nie miało wpływu na stan zdrowia naszego pacjenta - dodał Piotr Furgała.

and


Czytaj e-wydanie


Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w czwartek i piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl


W czwartkowym (16 kwietnia) wydaniu m.in.

Burza w Sejmie nad aborcją
Pod projektem wycofania zgody na aborcję chorego dziecka podpisało się ponad milion Polaków. Wczoraj, po trzech latach, trafił pod obrady Sejmu. I wywołał burzę. W środę Sejm debatował w sumie nad pięcioma różnymi projektami obywatelskimi.

Trzymamy kciuki za Szymany
Koronawirus podciął skrzydła branży lotniczej. Straty przewoźników idą w setki miliardów dolarów. Tracą też porty lotnicze, bo nie ma pasażerów. Tak jest na wszystkich lotniskach w Polsce, także w mazurskim porcie w Szymanach.

Koronawirus wywrócił nasze życie do góry nogami
Zdalna praca, nauka w domach, sztuka w sieci, zamknięte firmy, wymarłe ulice miast. Koronawirus w jednej chwili zmienił nasze życie. Wielu z nas zastanawia się, co będzie, jeśli pandemia potrwa dłużej? Wiemy jedno. Nieoczekiwane wydarzenia szybko weryfikują rzeczywistość. Jakie wnioski wyciągniemy z lekcji, która jeszcze trwa?


Źródło: Gazeta Olsztyńska

Komentarze (10) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Wacław #2908594 | 185.138.*.* 19 kwi 2020 00:50

  Od dawna twierdzę, że wszystkie drzewa powinny być usunięte z pasa drogowego! Czyli mogą sobie spokojnie rosnąć w odległości kilku, kilkunastu metrów od jezdni. Niestety osoby odpowiedzialne za remonty dróg zupełnie bez sensu ulegają pseudo ekologom, którzy wiecznie wcinają się w remonty dróg i wciskają kit z robaczkami, które to rzekomo mają zamieszkiwać w drzewach rosnących jedynie przy drogach. Powstaje pytanie: czy te owady są aż tak rzadkie, że zamieszkują jedynie przy drogach??? Czy te owady w przypadku ścięcia drzewa nie są w stanie się przenieść na inne drzewo??? Czy pseudo ekolodzy nie mogą im pomóc się przenieść? A może te owady żyjące na drzewach tyko przy drogach są w takim razie zupełnie zbędne? No, to tak odbiegając delikatnie od tematu. A co do wywrócenia się drzewa na jezdnie: winnym jest zarządca drogi, który zupełnie nie kontroluje zarówno stanu drogi jak i drzew przy niej rosnących. To jest skandal! Dodam jeszcze, że droga ta, która mogłaby połączyć Górowo Iławeckie z np. Ornetą oraz zasadniczo skrócić dojazd do drogi S7 lecz stan jej nawierzchni przywodzi na myśl drogę na Ukrainie - z Dniepru do Odessy. https://www.youtube.com/watch?v=2j6SQdyr ZVA

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. Asd #2907722 | 94.254.*.* 17 kwi 2020 12:30

   I to jest powód aby pisać o tym artykuł ?

   Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) odpowiedz na ten komentarz

  2. lwx #2907712 | 83.9.*.* 17 kwi 2020 12:12

   Jaki kraj takie i w nim rządy. Nie tak dawno obaliło się w Olsztynie drzewo w lesie na wylocie do Dywit(leży na poboczu do dziś). Wszystko to widzieli pasażerowie kursowego miejskiego autobusu. Władze miast mają to gdzieś!!!. Takich drzew na tym odcinku jest około 100. I jak kogoś zabije to będziemy mówić "Mądry Polak po szkodzie". A wszystkie są pokoślawione i spróchniałe. Mamy piękny cud natury na chwałę kraju i Prezydenta miasta (zapomniałem nawet jak się nazywa i czy taki jeszcze urzęduje).

   Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz

  3. skarpeta #2907538 | 83.9.*.* 16 kwi 2020 23:11

   dobrze ze tak to się skończyło

   Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

  4. Time #2907525 | 185.138.*.* 16 kwi 2020 22:21

   Zastęp z OSP GÓROWO poradził sobie z drzewem a dla Pana Piotra szacun !

   Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz

  Pokaż wszystkie komentarze (10)