Coraz dłuższa droga z Górowa Iławeckiego do Bartoszyc [ZDJĘCIA]

2020-04-16 09:11:18(ost. akt: 2020-04-16 09:15:07)

Autor zdjęcia: BT

Aby dotrzeć do stolicy naszego powiatu, Bartoszyc, w celu np. załatwienia administracyjnych spraw wymagających odwiedzenia właśnie tego miejsca, mieszkańcy Górowa Iławeckiego mogli jechać (może niezbyt ciekawą) drogą przez Rodnowo. Oczywiście, najbardziej wygodna droga przez Piasty Wielkie, Wiewiórki itd. jest jeszcze w remoncie.
Po świętach przejazd w kierunku Rodnowa jest raczej niemożliwy, bowiem w Piasecznie rozpoczął się remont mostu. W środę 15 kwietnia przed wjazdem na most na rzece Elmie pojawiły się betonowe przegrody.

Tak więc, aby dotrzeć do Bartoszyc i nie klucząc przy tym po leśnych dróżkach, najprościej jest pojechać do Lidzbarka Warmińskiego, a tam już wybrać odpowiednią drogę.Czytaj e-wydanie


Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w czwartek i piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl


W czwartkowym (16 kwietnia) wydaniu m.in.

Burza w Sejmie nad aborcją
Pod projektem wycofania zgody na aborcję chorego dziecka podpisało się ponad milion Polaków. Wczoraj, po trzech latach, trafił pod obrady Sejmu. I wywołał burzę. W środę Sejm debatował w sumie nad pięcioma różnymi projektami obywatelskimi.

Trzymamy kciuki za Szymany
Koronawirus podciął skrzydła branży lotniczej. Straty przewoźników idą w setki miliardów dolarów. Tracą też porty lotnicze, bo nie ma pasażerów. Tak jest na wszystkich lotniskach w Polsce, także w mazurskim porcie w Szymanach.

Koronawirus wywrócił nasze życie do góry nogami
Zdalna praca, nauka w domach, sztuka w sieci, zamknięte firmy, wymarłe ulice miast. Koronawirus w jednej chwili zmienił nasze życie. Wielu z nas zastanawia się, co będzie, jeśli pandemia potrwa dłużej? Wiemy jedno. Nieoczekiwane wydarzenia szybko weryfikują rzeczywistość. Jakie wnioski wyciągniemy z lekcji, która jeszcze trwa?

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: StronaBohdana

Komentarze (9) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. wicio #2950975 | 82.177.*.* 21 lip 2020 19:47

  Ten mostek jak byłby remontowany gdzieś w centralnej Polsce prawie pół roku to ktoś by odpowiedział za to,

  odpowiedz na ten komentarz

 2. zorientowany #2907899 | 185.138.*.* 17 kwi 2020 17:44

  W 2021 roku będziemy mieli otwarty szlak od Elbląga przez Frombork, Braniewo, Pieniężno, Górowo Iławeckie do Bartoszyc, połączony z mostem na rzece Łynie, a następnie trasa będzie wiodła dalej po zmodernizowanej już drodze do Kętrzyna i dalej aż do Gołdapi — podkreśla wicemarszałek województwa Miron Sycz. Ta inwestycja będzie miała bardzo duże znaczenie komunikacyjne dla powiatów braniewskiego i bartoszyckiego. Znaczna część prac wykonana zostanie w gminie Górowo Iławeckie oraz w samym mieście. Obok Górowa, a także w okolicy Wojciech, powstaną obwodnice. Inwestycja ma też kolosalne znaczenie biorąc pod uwagę, że w Górowie jest rehabilitacyjny szpital wojewódzki, a na terenie gminy powstaje uzdrowisko — dodaje Miron Sycz. Jeszcze "tylko" 2.5 msc. i BĘDZIE ROK od wbicia pierwszej łopaty-a gdzie koniec połowy drogi ??? A przecież zostaje "druga" połowa od krzyżówki Piasek do Bezled i do Bartoszyc,obwodnica Wojciech i oczywiście DWA ronda w Górowie Ił. Jak to podkreślił wicemarszałek BĘDZIEMY-BĘDZIE !!!- ALE KIEDY !!!!!

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

  1. Co tam objazdy #2907685 | 83.6.*.* 17 kwi 2020 11:12

   Najważniejsze, że zachodzące Słońce gminy Górowo Iławeckie ma się dobrze. Choć muszę przyznać, że jak ją ostatnio widziałam spacerujacą w czasie godzin pracy ( ok 12) po mieście robiącą zakupy wyglądała delikatnie mówiąc dosyć mizernie. Ale pewnie ona z objazdów nie korzysta A jak już sporadycznie korzysta to samochodem służbowym służbowym

   Ocena komentarza: warty uwagi (7) odpowiedz na ten komentarz

  2. Niesmak #2907599 | 31.0.*.* 17 kwi 2020 08:09

   Te remonty to jakaś parodia i niekończącą się opowieść... Ile można remontować drogę na dł. ok.16 km? Teraz jeszcze objazd zamknięty... Jak robili drogę na LW były utrudnienia, ale był ruch wahadłowy a tu? Każda możliwa droga zamknięta. Brawo zarządowi dróg i firmie, naprawdę brawo...

   Ocena komentarza: warty uwagi (7) odpowiedz na ten komentarz

  3. Ciekawski #2907527 | 188.146.*.* 16 kwi 2020 22:32

   A nie można by jeszcze rozpocząć remont drogi na odcinku Pieszkowo - Zielenica?

   Ocena komentarza: warty uwagi (7) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

   Pokaż wszystkie komentarze (9)