Złożyli wieńce

2020-04-14 13:44:25(ost. akt: 2020-04-14 13:47:11)

Autor zdjęcia: Archiwum organizatora

Tegoroczne obchody dziesiątej rocznicy tragedii smoleńskiej odbyły się również w Miłakowie. Ze względu na obostrzenia dotyczące zachowania szczególnych zasad bezpieczeństwa przebiegały skromniej niż co roku.
W Miłakowie 10 kwietnia podczas krótkiego spotykania w zadumie i modlitwie przy tablicy upamiętniającej tą tragedię złożone zostały wieńce od: Senator RP Bogusławy Orzechowskiej i Posła na Sejm RP Zbigniewa Babalskiego, a także radnego Rady Powiatu Zbigniewa Zabłockiego, Emilii Rzepki, Koło PIS w Miłakowie, Henryka Zalewy - radnego Rady Miasta Miłakowa oraz Danuty Jurczak prezesa Stowarzyszenia o. Wł. Włodyki.
Modlitwie przewodniczył o. Dariusz Szymaniak OFM gwardian i proboszcz Parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Miłakowie.
organizatorzy


Czytaj e-wydanie


Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w czwartek i piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl


We wtorkowym (14 kwietnia) wydaniu m.in.

Dwa powiaty w dezynfekcji
W powiatach bartoszyckim czy węgorzewskim mieszkańcy czują się w miarę bezpiecznie. Inaczej jest w Iławie czy Nowym Mieście. Prawie połowa zakażonych pochodzi z tych dwóch powiatów. Niepokojąco w ciągu kilku ostatnich dni wzrosła liczba zachorowań w powiecie iławskim.

W dawnej Warmii ruszyła produkcja
To, o czym mówiło się już na początku roku stało się faktem. Kętrzyńska Warmia, wprawdzie pod nowym szyldem, ale znów działa. Powstała nowa firma, która wydzierżawiła halę i maszyny od właściciela. Teraz szyje m.in. kombinezony i maseczki.


Tarcza bis. Czy to pomoże gospodarce?
Rząd przedstawił tarczę antykryzysową dla firm. To 100 miliardów złotych. Czy to wystarczy na uratowanie polskich firm i miejsc pracy? Trudno powiedzieć. Ta propozycja przywróciła jednak przedsiębiorcom nieco wiary w państwo.

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. parafianin #2911803 | 188.147.*.* 26 kwi 2020 09:43

    ruszyć doopy przebierańcy z Miłakowa do dużego kościoła. Więcej ludzi by tam się pomieściło. Ksiądz Włodyka był sam i zawsze tam sumy odprawał i jeszcze religii w kościele uczył.. Zgnuśniejecie w tych murach.

    odpowiedz na ten komentarz

  2. emilka do oazy a nie do pis #2908608 | 188.147.*.* 19 kwi 2020 05:54

    Przecież to nie był pogrzeb tylko zgromadzenie. No i było ich sześcioro bo ksiądz żadnej liturgii tu nie odprawiał

    odpowiedz na ten komentarz