"Młoda Tuba". Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie szuka vlogera

2020-04-14 10:46:12(ost. akt: 2020-04-14 10:55:37)

Autor zdjęcia: Pixabay

Nowe, świeże, a przede wszystkim młode spojrzenie na kulturę — taki cel przyświeca najnowszej akcji Miejskiego Ośrodka Kultury w Olsztynie. Bo kto może wiedzieć lepiej, w jaki sposób mówić do młodych o kulturze, jeśli nie oni sami?
— Szukamy człowieka młodego i oblatanego w internetach, który zrobi dla nas vloga o kulturze, swojej kulturze — informują organizatorzy akcji. — Niczego nie narzucamy. Nie zamierzamy udawać wyluzowanych nastolatków. Staramy się być na bieżąco z tym, co interesuje dzisiejszych młodziaków, ale być może brzuchy i siwe włosy czasem ograniczają nasze pole widzenia.

Poszukiwany vloger powinien mieć nie mniej niż osiem, ale nie więcej, niż 14 lat.

Aby wziąć udział w naborze, poza kartą zgłoszenia należy przesłać filmik, w którym znajdą się informacje o autorze oraz zapowiedź tematu, jaki chciałby zaprezentować. Ten, kto przygotuje najciekawszy materiał, zostanie poproszony o przygotowanie czterech propozycji o kulturze widzianej własnymi oczami.

Filmy prezentowane przez zwycięzcę tego oryginalnego naboru będą mieć 12-15 minut. Pierwsze dwa materiały młody vloger nagra do 3 maja, a kolejne do 10 i do 17 maja. Będzie można je obejrzeć na Facebooku oraz stronie internetowej Miejskiego Ośrodka Kultury.

Zgłoszenia należy wysłać na adres animacja@mok.olsztyn.pl do następnego czwartku (23 kwietnia). Rozstrzygnięcie naboru zaplanowano maksymalnie trzy dni później (niedziela, 26 kwietnia).

Więcej informacji o akcji oraz pliki do pobrania >>> TUTAJ.

Źródło: UM Olsztyna


Czytaj e-wydanie


Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w czwartek i piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl


We wtorkowym (14 kwietnia) wydaniu m.in.

Dwa powiaty w dezynfekcji
W powiatach bartoszyckim czy węgorzewskim mieszkańcy czują się w miarę bezpiecznie. Inaczej jest w Iławie czy Nowym Mieście. Prawie połowa zakażonych pochodzi z tych dwóch powiatów. Niepokojąco w ciągu kilku ostatnich dni wzrosła liczba zachorowań w powiecie iławskim.

W dawnej Warmii ruszyła produkcja
To, o czym mówiło się już na początku roku stało się faktem. Kętrzyńska Warmia, wprawdzie pod nowym szyldem, ale znów działa. Powstała nowa firma, która wydzierżawiła halę i maszyny od właściciela. Teraz szyje m.in. kombinezony i maseczki.

Tarcza bis. Czy to pomoże gospodarce?
Rząd przedstawił tarczę antykryzysową dla firm. To 100 miliardów złotych. Czy to wystarczy na uratowanie polskich firm i miejsc pracy? Trudno powiedzieć. Ta propozycja przywróciła jednak przedsiębiorcom nieco wiary w państwo.