Szpital Powiatowy w Biskupcu uruchomił nowoczesny blok operacyjny [VIDEO]

2020-04-14 10:02:27(ost. akt: 2020-04-14 10:12:45)

Autor zdjęcia: UM Biskupca

8,5 tys. pacjentów rocznie, 199 łóżek, 8 oddziałów i profesjonalna kadra licząca około 450 osób. To tylko garść statystyk, pokazujących działalność Szpitala Powiatowego im. Jana Mikulicza w Biskupcu. Uruchomienie trzech nowoczesnych sal operacyjnych zdecydowanie poprawi jakość, komfort i bezpieczeństwo pacjentów — zapewnia Marta Maciejewska, dyrektor placówki.


Czytaj e-wydanie


Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w czwartek i piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl


We wtorkowym (14 kwietnia) wydaniu m.in.

Dwa powiaty w dezynfekcji
W powiatach bartoszyckim czy węgorzewskim mieszkańcy czują się w miarę bezpiecznie. Inaczej jest w Iławie czy Nowym Mieście. Prawie połowa zakażonych pochodzi z tych dwóch powiatów. Niepokojąco w ciągu kilku ostatnich dni wzrosła liczba zachorowań w powiecie iławskim.

W dawnej Warmii ruszyła produkcja
To, o czym mówiło się już na początku roku stało się faktem. Kętrzyńska Warmia, wprawdzie pod nowym szyldem, ale znów działa. Powstała nowa firma, która wydzierżawiła halę i maszyny od właściciela. Teraz szyje m.in. kombinezony i maseczki.

Tarcza bis. Czy to pomoże gospodarce?
Rząd przedstawił tarczę antykryzysową dla firm. To 100 miliardów złotych. Czy to wystarczy na uratowanie polskich firm i miejsc pracy? Trudno powiedzieć. Ta propozycja przywróciła jednak przedsiębiorcom nieco wiary w państwo.