Aplikacja wspomaga dostarczanie masek

2020-04-09 15:20:46 (ost. akt: 2020-04-09 15:24:07)   Artykuł sponsorowany

Autor zdjęcia: UM Olsztyna

Trwa dystrybucja masek dostarczonych do Olsztyna przez organizatorów akcji "Maseczka dla Polski". Działania ułatwia specjalna aplikacja, którą przygotowali urzędnicy.
Ogromne przedsięwzięcie logistyczne realizowane jest głównie przez Wojska Obrony Terytorialnej. Nawiązaliśmy też współpracę ze spółdzielniami mieszkaniowymi, zarządcami wspólnot, a w pogotowiu czekają też olsztyńscy taksówkarze.

Aby przedsięwzięcie przebiegło sprawnie, niezbędne było stworzenie oprogramowania, które pozwoliłoby uporządkować, a tym samym ułatwić proces dostarczania maseczek. Dlatego od soboty (4 kwietnia) powstawała specjalna aplikacja.

— Tak naprawdę powstały dwa programy — informuje Bartosz Biełło z Wydziału Geodezji i Gospodarki Nieruchomościami Urzędu Miasta Olsztyna. — Jeden umożliwia wprowadzanie danych. Obsługujący zaznacza określony budynek i liczbę przekazanych maseczek. Aplikacja proponuje też trasę, jaką wolontariusze mogą się poruszać, by akcja przebiegała jak najsprawniej. Drugi program jest niejako centrum dowodzenia.

Maseczki dostarczane są do budynków na podstawie "deklaracji śmieciowych". Pod wskazane adresy przekazywanych jest tyle maseczek, ile osób zostało wskazanych, jako przebywających w lokalu przez właścicieli lub zarządów nieruchomości.

— Dystrybuujemy maseczki do przeszło 160 tysięcy olsztynian — mówi prezydent miasta Piotr Grzymowicz. — To ogromny wysiłek, jaki wykonują nasi współpracownicy, wolontariusze. Dlatego proszę o cierpliwość, staramy się jak najsprawniej dotrzeć do wszystkich mieszkańców naszego miasta. Jednocześnie apeluję o używanie masek, jeśli już musimy wyjść z domu. Przypominam, że od 16 kwietnia zasłanianie ust i nosa w miejscach publicznych będzie obowiązkowe. Nasze zdrowie i bezpieczeństwo zależy od nas wszystkich.

Organizatorzy akcji "Maseczka dla Polski" zadeklarowali przekazanie Olsztynowi i sześciu otaczającym nasze miasto gminom łącznie niemal ćwierć miliona maseczek.
2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5

GRUPA WM Sp. z o.o. realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich w ramach działania 1.5 Dotacje na kapitał obrotowy Programu Operacyjnego Polska Wschodnia 2014-2020.

Unia Europejska

VISA MASTER CARD