Wsparcie finansowe dla przedsiębiorców w ramach tarczy antykryzysowej

2020-04-09 18:05:00(ost. akt: 2020-04-09 18:31:38)

Autor zdjęcia: Pixabay.com

Tarcza antykryzysowa ruszyła pełną parą. Powiatowe urzędy pracy przyjmują wnioski o pożyczkę do kwoty 5 tys. zł dla mikroprzedsiębiorców, natomiast wojewódzkie urzędy pracy rozpatrują wnioski o dofinansowania do wynagrodzeń ze środków Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych.
— Środki na te instrumenty są zabezpieczone i na bieżąco przekazywane do wszystkich urzędów pracy — zapewnia minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg.

Tarcza antykryzysowa to pakiet rozwiązań wspierających pracowników i ich pracodawców w tych trudnych miesiącach. W celu usprawnienia procesu udzielania wsparcia wnioski składane są online.

Wniosek o przyznanie pożyczki dla mikroprzedsiębiorcy należy złożyć w powiatowym urzędzie pracy właściwym ze względu na miejsce prowadzenia działalności gospodarczej.

Wniosek o dofinansowanie z FGŚP do wynagrodzeń w sytuacji przestoju ekonomicznego lub obniżenia wymiaru czasu pracy składany jest we właściwym dla siedziby przedsiębiorcy wojewódzkim urzędzie pracy.

W obu przypadkach o wsparcie można wnioskować za pośrednictwem platformy praca.gov.pl. Lista powiatowych i wojewódzkich urzędów pracy jest dostępna na portalu praca.gov.pl.

— Rekomendujemy składanie wniosków drogą elektroniczną. To znacznie bezpieczniejsze i szybsze rozwiązanie niewymagające osobistego kontaktu. Dzisiaj, w czasie epidemii koronawirusa, jest to szczególnie ważne — podkreśla minister.

Do tej pory przedsiębiorcy złożyli blisko 45 tys. wniosków o pożyczkę i ponad 5,3 tys. wniosków o dofinansowanie do wynagrodzeń w celu ochrony miejsc pracy.

— Urzędy pracy działają profesjonalnie i efektywnie, wnioski są przyjmowane i rozpatrywane sprawnie. Środki na gwarantowane tarczą antykryzysową instrumenty wsparcia dla przedsiębiorców są zabezpieczone i na bieżąco przekazywane wszystkim urzędom pracy. Zapewniam, że nie ma powodu do obaw – tych pieniędzy nie zabraknie — mówi minister Marlena Maląg.

Źródło: MRPiPS


Czytaj e-wydanie


Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w czwartek i piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl


W czwartkowym (9 kwietnia) wydaniu m.in.

Tarcza nie chroni wszystkich
Rośnie bezrobocie. Coraz więcej osób rejestruje się w urzędach pracy. Jednak to dopiero początek, bo dziś jeszcze firmy wstrzymują się ze zwolnieniami, wyczekując, jak ostatecznie będzie wyglądała pomoc z tarczy antykryzysowej.


obrączkiCo się odwlecze, to nie uciecze...
Agnieszka i Wojtek 17 kwietnia mieli złożyć przysięgę małżeńską, a potem bawić się na weselu do białego rana. Niestety ślub trzeba było przełożyć...


Od lewej: Michał Wypij i Jarosław GowinMamy hamulec bezpieczeństwa
O tym, że Porozumienie nie wychodzi z koalicji z PiS i nadal tworzy Zjednoczoną Prawicę, ale zaciąga hamulec bezpieczeństwa - rozmawiamy z Michałem Wypijem, posłem Porozumienia z Warmii i Mazur


Komentarze (10) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Sciema #2905927 | 37.47.*.* 14 kwi 2020 12:35

  Banki nic nie wiedzą konkretnie o żadnej pomocy tyle co gadają w telewizji. gospodarka regionu umiera

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

 2. Generał #2903668 | 213.73.*.* 10 kwi 2020 10:16

  Szkoda mi przedsiębiorców jednak większość sami sobie są winni. Nasi przedsiębiorcy jak zarobią parę groszy to kupują drogie samochody i domy, nagle zarobasy zaczynają szaleć z pieniędzmi, drogie ciuchy, restauracje. Ci mądrzejsi, głównie ze starszych roczników inwestują i odkładają na ciężkie czasy. Wirus trwa raptem od marca, a większość pseudobiznesmenów już nie ma pieniędzy na działalność firmy? To po co oni pracują skoro nie mają oszczędności? Z drugiej strony może w końcu pasożyty społeczne ruszą się do pracy, przestaną wybrzydzać w ofertach pracy. Zaczną ją szanować.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (4)

  1. To jest farsa nie pomoc #2903612 | 37.47.*.* 10 kwi 2020 08:20

   W dupę sobie wsadźce taką pomoc! To chyba jest kara za wieloletnie płacenie podatków. Niektórych firm już nie ma! Stracili kontrakty z dnia na dzień. Firmy zostały zlikwidowane przez brak wsparcia rządu PIS.

   Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz

  2. Babcia #2903606 | 178.36.*.* 10 kwi 2020 08:08

   Pożyjemy, zobaczymy czy ta tarcza nie okaże się mieczem.

   Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz

  3. ... #2903575 | 88.156.*.* 10 kwi 2020 06:32

   Fajna jest ta platforma praca.gov.pl. Ja sam z niej skorzystałem aby zarejestrować się jako bezrobotny. Pracowałem na myjni. Mój szef został sam ale rzucił robotę w cholerę gdy potencjalnych klientów odstraszała policja. I teraz najlepsze: siecią jakie 3 litery mam wpisać w okienku? rip

   Ocena komentarza: warty uwagi (3) odpowiedz na ten komentarz

  Pokaż wszystkie komentarze (10)