Świetna wiadomość: Wyzdrowiało pięć kolejnych osób z Warmii i Mazur

2020-04-07 13:03:05 (ost. akt: 2020-04-07 13:26:34)

Autor zdjęcia: freepik

Dzisiaj (7 kwietnia) Krzysztof Guzek, rzecznik wojewody, poinformował o tym, że 5 kolejnych osób (dwie z Olsztyna oraz trzy z powiatu olsztyńskiego) wyzdrowiało z koronawirusa.
Są to:
— młoda kobieta i młody mężczyzna z Olsztyna,
— dwie kobiety w środnik wieku z powiatu olsztyńskiego,
— mężczyzna w średnim wieku z powiatu olsztyńskiego.

Tym samym w naszym województwie zanotowaliśmy już dziesięć przypadków wyzdrowienia z koronawirusa.

Przypominamy, że pierwszą osobą z Warmii i Mazur, która wyzdrowiała, była kobieta w średnim wieku, mieszkanka powiatu olsztyńskiego, która do Polski wróciła autokarem z Niemiec. Kobieta była pierwszą osobą z regionu ze stwierdzonym zakażeniem.

Drugą osobą był młody mężczyzna, który przyjechał z Niemiec, a przebywał w powiecie szczycieńskim. Pacjent opuścił szpital w Ostródzie 31 marca.

Trzy kolejne osoby to młoda kobieta oraz kobieta i mężczyzna w średnim wieku z Elbląga. Wszyscy wrócili do domu 5 kwietnia.Czytaj e-wydanie


Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w czwartek i piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl


We wtorkowym (7 kwietnia) wydaniu m.in.

Wielki festiwal pogardy
Polskie szkoły przeszły do sieci. Każdy, kto choć trochę zna się na cyfryzacji, wiedział, jak to będzie wyglądało. Problem w tym, że przez osoby odpowiedzialne za to zamieszanie znowu zapłacili nauczyciele. Ale też uczniowie.

Teraz auta nie umyjesz
W kwestii tego, co można, a czego nie można robić podczas epidemii koronawirusa, wciąż jest wiele niejasności. I raczej się to prędko nie zmieni, a nawet będzie ich więcej. W zasadzie wszystko zależy od interpretacji.

Maseczki ochronne powinny być noszone podczas zakupówKto nie nosi, ten roznosi
Z inicjatywą wyszła Dagmara Omieczyńska-Nastaj, iławska lekarka, która propaguje noszenie maseczek, ich właściwe użytkowanie oraz dezynfekowanie. Chciałaby, żeby w każdym sklepie, w miastach i na wsiach, ludzie nosili maseczki.


Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Leniwy Św. Mikołaj #2902149 | 79.191.*.* 8 kwi 2020 00:23

  Wyzdrowiało !!! Jak to mamy rozumieć ??? Prosiłbym o więcej szczegółów.

  odpowiedz na ten komentarz

 2. słowo prawdy na wtorek #2901837 | 88.156.*.* 7 kwi 2020 15:41

  5 osób wyzdrowiało z przypadków zdefiniwanych. Wyzdrowiałych w społeczeństwie jest x razy więcej, tylko w większości objawia się to "lekkim kaszelkiem". Przestańcie pompować balonik tymi wszystkimi danymi! Wirus ma śmiertelność na poziomie 0,5% a przez te wszystkie dane, którymi nas karmicie urasta do 5-10%, czyste zastraszanie społeczeństwa...

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) odpowiedz na ten komentarz

 3. Rafik #2901786 | 188.147.*.* 7 kwi 2020 14:04

  Ludzie patrzcie, jakie maski zakładacie. Wielu zlecieniobiorców szyje te "maski" nie na jakość, a na sztuki! Materiał nie może być taki, że widać przez niego, co jest z drugiej strony! Maska ma chronić! To nie jest ozdoba tylko!! A Wy, co te maski szyjecie, nie szyjcie ich z byle czego!!

  Ocena komentarza: warty uwagi (10) odpowiedz na ten komentarz