Dziś próbna matura z biologii, WOS-u, informatyki i geografii

2020-04-07 08:27:14(ost. akt: 2020-04-07 08:43:24)
Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: pixabay.com

Dziś próbna matura na poziomie podstawowym z biologii i wiedzy o społeczeństwie. Na poziomie rozszerzonym dostępne będą arkusze z geografii i informatyki.
O godzinie 9 rano maturzyści będą mogli ściągnąć arkusze z biologii i wiedzy o społeczeństwie. O 14 natomiast z geografii i informatyki.

W ubiegłym tygodniu arkusze z języka polskiego na poziomie podstawowym pobrano ponad pół miliona razy, a arkusze na poziomie podstawowym z matematyki ponad 700 tysięcy razy - poinformowała Centralna Komisja Egzaminacyjna

CKE zaznacza, że egzamin jest dobrowolny i służy sprawdzeniu swojej wiedzy. Apeluje zatem do maturzystów o samodzielną pracę.

Jutro pojawią się arkusze próbnych matur z chemii, historii i języków mniejszości narodowych.

Arkuszę będą dostępne >>> TUTAJ.


Czytaj e-wydanie


Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w czwartek i piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl


We wtorkowym (7 kwietnia) wydaniu m.in.

Wielki festiwal pogardy
Polskie szkoły przeszły do sieci. Każdy, kto choć trochę zna się na cyfryzacji, wiedział, jak to będzie wyglądało. Problem w tym, że przez osoby odpowiedzialne za to zamieszanie znowu zapłacili nauczyciele. Ale też uczniowie.

Teraz auta nie umyjesz
W kwestii tego, co można, a czego nie można robić podczas epidemii koronawirusa, wciąż jest wiele niejasności. I raczej się to prędko nie zmieni, a nawet będzie ich więcej. W zasadzie wszystko zależy od interpretacji.

Maseczki ochronne powinny być noszone podczas zakupówKto nie nosi, ten roznosi
Z inicjatywą wyszła Dagmara Omieczyńska-Nastaj, iławska lekarka, która propaguje noszenie maseczek, ich właściwe użytkowanie oraz dezynfekowanie. Chciałaby, żeby w każdym sklepie, w miastach i na wsiach, ludzie nosili maseczki.Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Jola #2901597 | 188.146.*.* 7 kwi 2020 09:07

    Dobrowolna próbna rozumiem, ale w maju odwołajcie, ogłoście szybko, niech ta młodzież nie stresuje się, to jest nieludzkie traktowanie młodego pokolenia trzymając ich w niewiedzy. Dbajmy o ich zdrowie, także psychiczne

    Ocena komentarza: warty uwagi (3) odpowiedz na ten komentarz