PiS, głosami m.in. posłów z Olsztyna, przegrywa głosowanie. Co dalej z wyborami korespondencyjnymi [AKTUALIZACJA, VIDEO]

2020-04-06 13:35:40(ost. akt: 2020-04-06 17:33:31)

Autor zdjęcia: Kancelaria Sejmu/ Twitter

Na wniosek posłów PiS Sejm miał się dzisiaj (6 kwietnia) zająć ustawą, dzięki której najbliższe wybory prezydenckie miałyby się odbyć w formie głosowania korespondencyjnego. Koalicja rządząca przegrała jednak głosowanie i punkt ten nie znalazł się w programie obrad.
Przypomnijmy, że najpierw posłowie PiS złożyli projekt ustawy, który zakładał możliwość głosowania korespondencyjnego m.in. dla osób przebywających w kwarantannie. Później zdecydowali się na autopoprawkę, na mocy której głosowanie w wyborach prezydenckich miałoby się odbyć wyłącznie korespondencyjnie.

Dzisiaj posłowie mieli zdecydować, czy chcą włączyć do porządku obrad wspomnianą ustawę. Za opowiedziało się w dzisiejszym głosowaniu 228 posłów, tylu też było przeciw. 3 osoby wstrzymały się od głosu. Koalicji rządzącej nie udało się więc przekonać posłów do zajęcia się dzisiaj projektem.Jego partyjny kolega, olsztyński poseł Michał Wypij, który dzisiaj, podobnie jak inny poseł Porozumienia z Wamii Mazur, Wojciech Maksymowicz, zagłosował przeciwko włączeniu projektu ustawy do obrad Sejmu, już wczoraj dawał wyraz swojemu poglądowi na temat majowej daty wyborów:


AKTUALIZACJA:

Około godziny 17 klub PiS złożył nowy projekt ws. zasad przeprowadzania głosowania korespondencyjnego.
Czytaj e-wydanie


Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w czwartek i piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl


W poniedziałkowym (6 kwietnia) wydaniu m.in.

Nasze głosy trafią do kopert?
Dzisiaj pod głosowanie ma trafić autopoprawka PiS do zmian w Kodeksie wyborczym. Zakłada wybory korespondencyjne. Opozycja jest przeciw. Chce wprowadzenia stanu klęski żywiołowej. Wówczas wybory byłyby trzy miesiące po jego zakończeniu.

Firma stoi, to ludzie się boją
Tarcza antykryzysowa nie uratuje wszystkich miejsc pracy. W pierwszych dwóch dniach kwietnia w urzędzie pracy w Olsztynie zarejestrowała się aż jedna trzecia wszystkich osób co w marcu. A to dopiero początek — przewidują eksperci.

Pani Monika jest pierwszą pacjentką, która metodą FAUCS urodziła bliźnięta. Mama i dzieci czują się dobrze.Pierwsze takie bliźniaki
W Klinice Ginekologii MSZ w Olsztynie urodziły się bliźnięta z cięcia cesarskiego przeprowadzonego metodą FAUCS. O pierwszym tego typu zabiegu w Polsce rozmawiamy z prof. Marcinem Jóźwikiem.


Komentarze (12) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Warmiak #2904689 | 185.216.*.* 12 kwi 2020 03:45

  Co nas obchodzą wybory prezydenta w Polsce?? Gdybyśmy nie przegrali wojny z połową świata to by dla nas były nadal wiadomości zza granicy. Ani was tutaj nie chcieliśmy ani was nie potrzebujemy!!

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

 2. spoko #2901524 | 80.50.*.* 7 kwi 2020 07:02

  żałuje ze głosowałem na tego pana !!!!i wszystkich namówie żeby więcej nie głosowali !!!!

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) odpowiedz na ten komentarz

 3. olsztynianka 79 lat #2901420 | 31.0.*.* 6 kwi 2020 21:19

  Panie Wypij.Zobaczę po głosowaniach drugiego haniebnego planu zmiany kodeksu wyborczego.Czytelnicy pamiętajcie jego wpis na twiterze

  Ocena komentarza: warty uwagi (7) odpowiedz na ten komentarz

 4. TeTrYk #2901326 | 88.218.*.* 6 kwi 2020 19:05

  "Poseł, który zaryzykuje życie choćby jednego Polaka dla politycznych korzyści, nie jest godny być posłem na Sejm RP." a skasowanie 96 osób jest już ok?

  Ocena komentarza: warty uwagi (7) odpowiedz na ten komentarz

 5. Ola #2901322 | 83.28.*.* 6 kwi 2020 18:59

  Żałuję że głosowałam na Wypija.

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) odpowiedz na ten komentarz

Pokaż wszystkie komentarze (12)