Jeden wielki festiwal pogardy

2020-04-07 11:00:00 (ost. akt: 2020-04-07 11:04:01)
Zdjęcie jest ilustracją do treści

Zdjęcie jest ilustracją do treści

Autor zdjęcia: pixabay.com

Polskie szkoły przeszły do sieci. Każdy, kto choć trochę zna się na cyfryzacji, wiedział, jak to będzie wyglądać. Problem w tym, że przez osoby odpowiedzialne za to zamieszanie znowu zapłacili nauczyciele. Ale też uczniowie.
Patostreaming będzie chyba musiał rozszerzyć definicję o polską wersję e-learningu. Dlaczego? Bo zdalne lekcje są kolejną okazją do patologicznych zachowań niektórych uczniów. Są wulgaryzmy, wyzwiska, muzyka itd. Czyli wszystko to, co dzieje się w polskich szkołach, ale w tym przypadku nie w ciemnym korytarzu, a przez internet. Do e-learningu służy wiele platform. Ale nie wszystkie są przystosowane do lekcji, bo platforma e-learningowa, to coś zupełnie innego, niż miejsce, w którym można się połączyć z kilkoma osobami w wideokonferencji. Nauczyciele już od dłuższego czasu — wbrew temu, co sądzimy o polskim systemie nauczania — przemycają elementy cyfrowej szkoły do XIX-wiecznej polskiej edukacji. Wykorzystują aplikacje i specjalne portale. Ale nie wszyscy. I trudno od nich tego wymagać.

Czytaj e-wydanie

Aby przeczytać cały artykuł, kup e-wydanie Gazety Olsztyńskiej.

Wejdź na stronę >>> kupgazete.pl lub kliknij w załączony PDF.

We wtorkowym (7 kwietnia) wydaniu m.in.

Wielki festiwal pogardy
Polskie szkoły przeszły do sieci. Każdy, kto choć trochę zna się na cyfryzacji, wiedział, jak to będzie wyglądało. Problem w tym, że przez osoby odpowiedzialne za to zamieszanie znowu zapłacili nauczyciele. Ale też uczniowie.

Teraz auta nie umyjesz
W kwestii tego, co można, a czego nie można robić podczas epidemii koronawirusa, wciąż jest wiele niejasności. I raczej się to prędko nie zmieni, a nawet będzie ich więcej. W zasadzie wszystko zależy od interpretacji.

Maseczki ochronne powinny być noszone podczas zakupówKto nie nosi, ten roznosi
Z inicjatywą wyszła Dagmara Omieczyńska-Nastaj, iławska lekarka, która propaguje noszenie maseczek, ich właściwe użytkowanie oraz dezynfekowanie. Chciałaby, żeby w każdym sklepie, w miastach i na wsiach, ludzie nosili maseczki.

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Mlodzież chowana bez Boga bez Rodziny #2901945 | 88.156.*.* 7 kwi 2020 18:27

    To Chaos i Patologia jest nieunikniona i będzie coraz gorzej. Jeszcze wprowadżdcie nauczanie LGBT to będzie komplet. Upadek ludzkiej cywilizacji

    odpowiedz na ten komentarz

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5

GRUPA WM Sp. z o.o. realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich w ramach działania 1.5 Dotacje na kapitał obrotowy Programu Operacyjnego Polska Wschodnia 2014-2020.

Unia Europejska

VISA MASTER CARD