Nasze głosy trafią do kopert?

2020-04-06 07:38:47 (ost. akt: 2020-04-06 07:44:30)
Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: Przemysław Getka

Dzisiaj pod głosowanie ma trafić autopoprawka PiS do zmian w Kodeksie wyborczym. Zakłada wybory korespondencyjne. Opozycja jest przeciw. Chce wprowadzenia stanu klęski żywiołowej. Wówczas wybory byłyby trzy miesiące po jego zakończeniu.
Dziś w Sejmie ma być głosowana zmiana Kodeksu wyborczego zakładająca powszechne głosowanie korespondencyjne. Jeszcze w piątek Jarosław Gowin, lider partii Porozumienie, która wchodzi w skład Zjednoczonej Prawicy, tworzącej z PiS rząd, był przeciwny utrzymaniu terminu głosowania w wyborach prezydenckich 10 maja i wprowadzeniu głosowania nazywanego "kopertowym". Proponował zmianę Konstytucji i przesunięcie wyborów o dwa lata, przedłużając tym samym kadencję Andrzeja Dudy do 7 lat i zamykając mu drogę do reelekcji po upływie tego czasu.

Czytaj e-wydanie

Aby przeczytać cały artykuł, kup e-wydanie Gazety Olsztyńskiej.

Wejdź na stronę >>> kupgazete.pl lub kliknij w załączony PDF.

W poniedziałkowym (6 kwietnia) wydaniu m.in.

Nasze głosy trafią do kopert?
Dzisiaj pod głosowanie ma trafić autopoprawka PiS do zmian w Kodeksie wyborczym. Zakłada wybory korespondencyjne. Opozycja jest przeciw. Chce wprowadzenia stanu klęski żywiołowej. Wówczas wybory byłyby trzy miesiące po jego zakończeniu.

Firma stoi, to ludzie się boją
Tarcza antykryzysowa nie uratuje wszystkich miejsc pracy. W pierwszych dwóch dniach kwietnia w urzędzie pracy w Olsztynie zarejestrowała się aż jedna trzecia wszystkich osób co w marcu. A to dopiero początek — przewidują eksperci.

Pani Monika jest pierwszą pacjentką, która metodą FAUCS urodziła bliźnięta. Mama i dzieci czują się dobrze.Pierwsze takie bliźniaki
W Klinice Ginekologii MSZ w Olsztynie urodziły się bliźnięta z cięcia cesarskiego przeprowadzonego metodą FAUCS. O pierwszym tego typu zabiegu w Polsce rozmawiamy z prof. Marcinem Jóźwikiem.


Komentarze (5) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Anna #2901075 | 46.77.*.* 6 kwi 2020 11:10

  Po 1989 roku demokracja w Polsce jeszcze nie była tak zeszmacona jak teraz.

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) odpowiedz na ten komentarz

 2. Olek #2901068 | 83.31.*.* 6 kwi 2020 11:03

  PISIORY , BĘDĄ FAŁSZOWAĆ WYBORY I SUWEREN MA G........O DO GADANIA I TAK MA BYĆ

  Ocena komentarza: warty uwagi (6) odpowiedz na ten komentarz

 3. lwx #2900974 | 83.9.*.* 6 kwi 2020 08:52

  Do mnie już od tygodnia Gazeta(prenumeruję) jest dostarczana co drugi dzień. A tu gadają o głosowaniu. To tak jak pragnącemu mówić niech jeszcze poczeka a jutro napije się coli

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) odpowiedz na ten komentarz

 4. Xx #2900933 | 5.173.*.* 6 kwi 2020 08:01

  W tych kopertach niech wyślą maseczki to jest teraz potrzebne ludziom,a nie wybory a obowiązki Prezydenta może pełnić w zastępstwie np.Marszałek tak jak to było po Smoleńsku

  Ocena komentarza: warty uwagi (11) odpowiedz na ten komentarz

 5. j. #2900931 | 83.5.*.* 6 kwi 2020 07:58

  ""Prezydent USA Donald Trump powiedział, że pandemia COVID-19 z pewnością nie doprowadzi do przesunięcia listopadowych wyborów prezydenckich. Jednocześnie skrytykował pomysł, by głosowanie odbyło się korespondencyjnie. Jego zdaniem to pole do nadużyć i oszustw. - Dużo ludzi oszukuje przy głosowaniu korespondencyjnym. Myślę, że ludzie powinni głosować, używając dowodu tożsamości. Tożsamość każdego wyborcy jest najważniejsza – powiedział Donald Trump podczas codziennej konferencji w Białym Domu dotyczącej koronawirusa. Jak dodał, "jeśli ktoś nie chce okazać dokumentu tożsamości, to znaczy, że ma zamiar oszukiwać".""

  Ocena komentarza: warty uwagi (15) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)