Zmarł pierwszy mieszkaniec naszego regionu zakażony koronawirusem

2020-04-04 09:46:53 (ost. akt: 2020-04-04 18:30:45)

Autor zdjęcia: GO/bcl

W ostródzkim szpitalu zmarł pacjent chory na koronawirusa. To pierwszy przypadek śmierci związanej z tym wirusem w szpitalu w Ostródzie, a zarazem w warmińsko-mazurskim.
Mężczyzna miał 74 lata. Zmarł w sobotę (4.04.) nad ranem. Pochodził z Olecka. Był jednym z trzech pacjentów w ciężkim stanie, jacy przebywali w szpitalu. Mężczyzna do szpitala w Ostródzie trafił 18 marca. Na razie nie figuruje w oficjalnych statystykach. Nie podano też oficjalnej przyczyny śmierci. Stało się tak, bo informację o jego śmierci do Ministerstwa Zdrowia wysłano dopiero koło południa.

Zgon pacjenta potwierdził dr Piotr Kocbach, wojewódzki konsultant w dziedzinie chorób zakaźnych oraz ordynator oddziału zakaźnego szpitala w Ostródzie. Wiadomo, że mężczyzna zaraził się w Polsce, ale nie na terenie naszego województwa.

W szpitalu w tej chwili przebywa 18 osób zakażonych koronawirusem, z czego trzech na oddziale intensywnej terapii.

Według danych z soboty rano w naszym regionie zanotowano 3 nowe przypadki zakażeń. To kobieta w średnim wieku i dziewczynka (obie z powiatu nowomiejskiego) oraz mężczyzna w średnim wieku z powiatu ostródzkiego)Czytaj e-wydanie
Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w czwartek i piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl


W weekendowym (4-5 kwietnia) wydaniu m.in.

Anna Dziewit-Meller i Marcin MellerW zasadzie to spieramy się o wszystko
Gdzieś na pograniczu, daleko od Warszawy jest nasz dom — mówią Anna Dziewit-Meller i Marcin Meller, których połączyła pasja do książek. Nam opowiadają o ucieczce od miasta, felietonach pisanych na łące i przy biurku w sypialni.

Atelier FryzjerskieCzy branża beauty przetrwa kryzys?
Atelier Fryzjerskie Marty Babij cieszy się dużą popularnością nie tylko wśród elblążanek. Jego właścicielka i fryzjerka z ponad 25-letnim doświadczeniem opowiada, jak salon i jego pracownicy radzą sobie w czasie pandemii.

Koronawirus bije w kobietę!
Co ta zaraza z nami od kilku już miesięcy wyrabia — to przechodzi ludzkie pojęcie… Zabija ludzi, zmusza do pozostawania w domu, nadwyręża budżety firm i państw… Ale ten wirus to zjawisko, które czasem przewartościowuje, a czasem obnaża problemy społeczne…


Źródło: Gazeta Olsztyńska

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Sołtysowa #2900050 | 83.9.*.* 4 kwi 2020 12:57

    Wyrazy współczucia dla rodziny i przyjaciół zmarłego [*]

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5