Wybory rektora przełłożone

2020-04-04 09:06:51 (ost. akt: 2020-04-21 14:44:33)

Autor zdjęcia: UWM

Na nowego rektora naszego Uniwersytetu będziemy jednak musieli trochę poczekać. Zaplanowane na 28 kwietnia wybory zostały przełożone.
Wybory nowego rektora naszego Uniwersytetu pierwotnie zaplanowano na 7 kwietnia. Koronawirus pokrzyżował jednak te plany. Uczelniana Komisja Wyborcza zawiesiła procedury wyborcze związane z wyborem nowego rektora. Potem je odwieszono.

Wybory miały się odbyć 28 kwietnia za pomocą internetowego systemu do głosowania. Nazwisko nowego rektora mieliśmy poznać 5 maja.Tak się jednak nie stanie. Na przeszkodzie stanęły względy proceduralne. Statut UWM nie przewiduje elektronicznego wybory rektora.

— Władze Uniwersytetu zdecydowały, że najpierw należy dokonać zmian w statucie uczelni i wpisać możliwość zdalnego trybu głosowania. Jednak zmieniony statut może zostać najszybciej przyjęty pod koniec maja bieżącego roku, ponieważ musi być poprzedzony miesięcznym terminem opiniowania przez komisje senackie, związki zawodowe i inne gremia — wyjaśnia prof. Iwona Konopka, przewodnicząca Uczelnianej Komisji Wyborczej UWM. — Dopiero wtedy zostaną ogłoszone wybory rektora. W zależności od sytuacji w kraju, odbędą się one w trybie tradycyjnym lub zdalnym — podsumowuje prof. Iwona Konopka.

Przypomnijmy, że kandydatami na stanowisko rektora są obecny prorektor ds. kształcenia studentów prof. Jerzy Przyborowski oraz dziekan Wydziału Prawa i Administracji prof. Jarosław Dobkowski.

Nowy termin wyborów powinien być znany w ciągu kilku najbliższych dni.

Więcej informacji o naszym uniwersytecie: >>> kliknij tutaj.

Obrazek w tresci


Czytaj e-wydanie


Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w czwartek i piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl


W poniedziałkowym (20 kwietnia) wydaniu m.in.

Kiedy i jak wybierzemy prezydenta?
Konia z rzędem temu, kto powie kiedy odbędą się wybory prezydenckie w Polsce. Mamy coraz większy mętlik i przeciętny Kowalski zaczyna się głęboko zastanawiać, w co grają politycy. A do tego dochodzi jeszcze strach przed koronawirusem.

Roman Klasa - Operator 112Ludzie potrafią pluć jadem
Roman Klasa przez sześć lat pracował jako operator numeru 112 w Centrum Powiadamiania Ratunkowego. I mówi: „dziś wiem, jak brudne i niemoralne jest społeczeństwo". Napisał o tym książkę „Operator 112”.

Pracuje nad szybkim testem na koronawirusa
Po maturze wyprowadził się z Lubawy, aby rozpocząć studia. Dziś jako doktor inżynier pracuje nad tanim i szybkim testem do wykrywania koronawirusa. To wyścig z czasem i pełne poświęcenie.

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Emeryt #2900100 | 31.0.*.* 4 kwi 2020 15:14

    Nie mogę elektronicznie lub listownie głosować na prezydenta, to też nie będę głosował na rektora!!!

    Ocena komentarza: warty uwagi (5) odpowiedz na ten komentarz

  2. Gość #2900006 | 88.156.*.* 4 kwi 2020 11:43

    Wybory. Proszę piszącego o elementarną uczciwość, tu nie ma wyborów, p. Przyborowski już dawno temu został naznaczony, znaczy namaszczony.

    Ocena komentarza: warty uwagi (17) odpowiedz na ten komentarz

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5

GRUPA WM Sp. z o.o. realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich w ramach działania 1.5 Dotacje na kapitał obrotowy Programu Operacyjnego Polska Wschodnia 2014-2020.

Unia Europejska

VISA MASTER CARD