Zarząd województwa przesuwa pieniądze między osiami, żeby znaleźć środki na Uranię

2020-04-03 15:21:04 (ost. akt: 2020-04-03 15:42:45)
Tak ma wyglądać hala Urania po remoncie

Tak ma wyglądać hala Urania po remoncie

Autor zdjęcia: GO/ projekt: Urban Architect Dorota Szymaniak-Urban w Olsztynie

Komisja Europejska przekaże 130 milionów złotych na dofinansowanie remontu hali Urania w Olsztynie. Zarząd województwa dokonuje kolejnych zmian w osiach priorytetowych, żeby umożliwić powstanie nowej hali.
Przesunięcie pieniędzy między osiami priorytetowymi RPO WiM 2014-2020 umożliwi wdrożenie w trybie pozakonkursowym projektu przebudowy i rozbudowy hali widowiskowo-sportowej Urania w Olsztynie - informują przedstawiciele urzędu wojewódzkiego.

Szacowana wartość projektu to 187,8 mln zł, unijne dofinansowanie – blisko 130 mln zł.

Są to kolejne działania będące wynikiem reprogramowania RPO WiM 2014-2020, tym razem dotyczą Osi 8 Obszary wymagające rewitalizacji, Działania 8.1. Rewitalizacja obszarów miejskich.

Przypomnijmy, że poza przebudową hali, w projekcie ujęta została budowa lodowiska zewnętrznego i parkingu podziemnego.

— Prace będą polegać na wyburzeniu części obiektu i wybudowaniu dwóch skomunikowanych ze sobą brył — wyjaśniała jakiś czas temu Justyna Sarna-Pezowicz, dyrektor Wydziału Strategii i Funduszy Europejskich.

W bryle A ma powstać wielofunkcyjne boisko, wykorzystywane m.in. w rozgrywkach siatkarskich, piłki ręcznej, koszykówki, tenisa ziemnego, tenisa stołowego, badmintona, futsalu, boksu. Boisko byłoby zlokalizowane ponad cztery metry niżej niż obecne, a widownia ma liczyć 4045 miejsc.

W bryle BC zaplanowano m.in. salę treningowo-rozgrzewkową z miejscami na widowni dla 500 osób, salę podnoszenia ciężarów, salę judo, siłownię oraz zaplecze sanitarno–szatniowo-rehabilitacyjne z pomieszczeniami dla zawodników, sędziów, trenerów, cheerleaderek.

Przetarg na wykonawstwo ma być ogłoszony w połowie roku, a prace mają się zacząć w drugiej połowie roku.Czytaj e-wydanie
Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w czwartek i piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl


W piątkowym (3 kwietnia) wydaniu m.in.


Paweł i Michalina podczas nauki w domu. Nie zawsze są pełni zapału do pracy.Zupa na gazie i szczypta matmy
Koronawirus zamknął w domach dzieci, a wraz z nimi sporą grupę rodziców. Część mam i ojców mogła skorzystać z urlopów opiekuńczych, część natomiast pracuje zdalnie. Czyli pracują, uczą matematyki i... jednocześnie gotują zupę. Jak nie zwariować w tym czasie?

Głosowanie kopertowe?
Politycy PiS przygotowali projekt w sprawie głosowania korespondencyjnego. Jeżeli zostanie przyjęty, to wybory prezydenckie odbędą się bez potrzeby wychodzenia do lokali wyborczych.

Żyjemy z tym już miesiąc
Tak, to już miesiąc. 4 marca minister zdrowia Łukasz Szumowski powiedział nam to, czego się obawialiśmy, choć nie potrafiliśmy jeszcze wtedy tego zrozumieć, jak bardzo to coś zmieni nasze życie. Tego dnia dowiedzieliśmy się, że w Polsce mamy pierwszego chorego z koronawirusem. Dzisiaj jest ich już ponad dwa tysiące. I, jak powiedział kilka dni temu minister — to nie tylko nie jest początek końca epidemii, ale to nie jest nawet koniec jej początku.

Komentarze (4) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Kasier i kierownik. #2948748 | 88.156.*.* 16 lip 2020 09:01

  Jak w Olsztynie z Kasjerki zostać Sekretarką. Odpowie wam Monika i Marek z Ul. Głowackiego. Najpierw trzeba sprzedać bilety a następnie zwrócić biznes jak się patrzy.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

 2. skater #2917979 | 88.156.*.* 8 maj 2020 15:52

  A co z krytym lodowiskiem w tym kompleksie "Uranii". Czyżby ten brak, to tylko przeoczenie autora tekstu?

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) odpowiedz na ten komentarz

 3. docho #2900303 | 83.9.*.* 4 kwi 2020 22:26

  Dla kogo ta hala , bo chyba nie dla mieszkańców.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-7) odpowiedz na ten komentarz

 4. mieszkaniec Jaroyt #2899576 | 188.147.*.* 3 kwi 2020 17:53

  Właśnie Uranii może nie być najważniejsze zdrowi. Panie Wojewodo załatwcie ludziom maseczki i rękawiczki bo jak są to cena za sztukę zwala z nóg

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-3) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)