MOK przenosi się do sieci

2020-04-03 12:16:16 (ost. akt: 2020-04-03 12:23:43)   Artykuł sponsorowany

Autor zdjęcia: Urząd Miasta w Olsztynie

Kolejna olsztyńska instytucja swoją działalność będzie realizować w Internecie. Po Olsztyńskim Teatrze Lalek na taki Krok zdecydował się Miejski Ośrodek Kultury.
Zakaz wychodzenia z domu, zakaz grupowania się, zamknięcie instytucji kultury w związku z pandemią. To wszystko zmusza do realizacji dotychczasowych zadań inaczej, niż dotychczas. Swoje propozycje na czas walki z koronawirusem przedstawia Miejski Ośrodek Kultury.

— Zmuszeni do rozproszenia pozostajemy razem z Wami — mówi dyrektor olsztyńskiego MOK-u, Mariusz Sieniewicz. — Specjalnie dla Was tworzymy nowy program MOK Olsztyn. W zasięgu ręki, bez wychodzenia z domu, po prostu on-line.

* Domówki MOK
- spotkania z olsztyńskimi i regionalnymi twórcami w zacisznych azylach ich domów. Artyści opowiedzą o swoich działaniach i fascynacjach, zdradzą, nad czym obecnie pracują. Oczywiście w maseczkach i lateksowych rękawiczkach! Na pierwszy rzut Mute i Wacek Sobaszkowie zapraszają do Węgajt, a zaraz potem spotkanie z Damianem Lange znanym z takich formacji jak Romantycy Lekkich Obyczajów czy Transsexdisco.

* Desant Kultury
- Olsztyn pisze piosenki Piotra Szauera i Plantacja wyrazów Joanny Wilengowskiej w wersji online to warsztatowe spotkania z pisarskim rzemiosłem. Teksty piosenek i limeryki, polszczyzna śpiewana i wersowana.

* Nowe pakiety wydarzeń dostosowane do zmieniającego się sieciowo MOK. Już w ten weekend - propozycja dla olsztyńskich gamerów, czyli Poszukiwacze zaginionej tralki! Kto się sprawdzi w architektonicznym queście na bazie Google Street View? Kto naprawdę zna swoje miasto i zdoła rozwiązać szyfrogram?

* MOK Seniorom - nadajemy do najbardziej zagrożonych, zamkniętych w czterech ścianach. Seniorów zaprosimy na koncert, gimnastykę ciała i śmiechu oraz "najpiękniejsze historie mojego życia". Odosobnieni, nie musimy być osobno.

* #być jak - ... Rambo, Chaplin, Czarna Mamba. Wyzwalamy kreatywność i poczucie humoru. Poczujmy się bohaterami ulubionych filmów. Róbmy sobie zdjęcia nawiązujące do kultowych scen, publikujmy je w sieci oznaczając hasztagiem #być jak. Świetna zabawa dla całej rodziny gwarantowana.

* Kiedyś było lepiej, czyli wspomnień czar MOK-owych hitów i kitów! Znajdziecie się na naszych filmach i zdjęciach? Kto był? Kto widział? A kto nie zapomni nigdy? Obrazek gorącego Olsztyńskiego Lata Artystycznego przywoła relacja z koncertu Warmia-Pakistan Muzyka bez Granic oraz zapis upalnej nocy podczas "Local Warming". Ponownie przejedziemy się też Autobusem Kultury.

Informacje o wydarzeniach można śledzić na stronie Miejskiego Ośrodka Kultury oraz na internetowych profilach instytucji.
[strona MOK] [Facebook] [Instagram] [YouTube]