Policjanci czuwają nad przestrzeganiem nowych ograniczeń

2020-04-02 10:51:35(ost. akt: 2020-04-02 11:12:15)

Autor zdjęcia: KPP Gołdap

W związku z nowymi zakazami wynikającymi z trwającego stanu epidemii gołdapscy policjanci przeprowadzili wzmożone działania kontrolne. Wczoraj funkcjonariusze z żołnierzami Wojsk Obrony Terytorialnej nadzorowali centrum miasta i kontrolowali miejsca gdzie mieszkańcy mogli nadmiernie się gromadzić. Za lekceważenie wprowadzonych obostrzeń mandatami ukarano 8 osób a w dwóch przypadkach wobec osób nieletnich zostaną sporządzone wnioski do sądu rodzinnego.
W związku z nowymi przepisami, których celem jest ograniczenie rozprzestrzeniania się koronawirusa, gołdapscy policjanci mają dodatkowe zadania. Funkcjonariusze sprawdzają nie tylko czy osoby objęte kwarantanną przestrzegają jej zasad, ale także to, czy mieszkańcy stosują się do nowych wytycznych zawartych w Rozporządzeniu Rady Ministrów z dnia 31 marca 2020 roku.

Dodatkowo mundurowi za pomocą środków łączności kierują komunikaty nawołujące do pozostania w domach i nie gromadzenia się. Policjanci przez najbliższe tygodnie będą patrolować miasto i powiat egzekwując przestrzeganie obowiązujących przepisów.

Funkcjonariusze wczoraj ujawnili łącznie 10 wykroczeń związanych ze złamaniem wprowadzonych ograniczeń. Najczęściej dotyczyło to naruszenia przepisu grupowania się.

Policjanci jeszcze raz apelują o zdrowy rozsądek, stosowanie się do zaleceń i pozostanie w domach. Za każde złamanie obowiązujących przepisów grozi  mandat lub  wniosek o ukaranie do sądu. Ponadto należy pamiętać, że w najpoważniejszych sytuacjach, w których zostaną zlekceważone aktualne obostrzenia i dojdzie do narażenia innych osób na niebezpieczeństwo zarażenia policjanci będą kierować wnioski do służb sanitarnych, które w drodze decyzji administracyjnej na osoby winne naruszeń czy zaniedbań mogą nałożyć karę pieniężną w wysokości od 5 do 30 tysięcy zł.  

Źródło: KPP Gołdap


Czytaj e-wydanie


Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w czwartek i piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl


W czwartkowym (2 kwietnia) wydaniu m.in.

Pani Krystyna uważa, że wszyscy musimy rygorystycznie przestrzegać zakazów. jej zdaniem nie wszyscy to rozumieją.Zaraza nie będzie trwała wiecznie
Sprawdziliśmy, jak mieszkańcy Olsztyna przestrzegają zakazów, które mają chronić przed epidemią koronawirusa. Nakazy są przestrzegane. Widać jednak, że jesteśmy coraz bardziej zmęczeni pełzającą epidemią. Wielu puszczają nerwy...

2005 po śmierci papiezaSamotna trumna przed bazyliką
Na placu Świętego Piotra stoi trumna wykonana z drewna cyprysowego. Na niej leży ewangeliarz, którego karty przewraca wiatr. W końcu księga się zamyka, tak jak ziemski rozdział życia Jana Pawła II. Dziś mija 15. rocznica śmierci papieża.

Przełóżmy wybory prezydenckie
Tak można skwitować stanowisko większości prezydentów i burmistrzów największych miast regionu. Są jednak i tacy, którzy uważają inaczej. No i są też tacy, którzy swojego zdania nie chcą ujawnić.

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. sas #2898633 | 88.156.*.* 2 kwi 2020 13:01

  Czy ograniczenie swobód obywatelskich może się odbywać na mocy rozporządzenia a nie ustawy?

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

  1. 65432 #2898605 | 89.228.*.* 2 kwi 2020 12:14

   u nas pod ćwiartką nadal piją

   Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

   1. spostrzegawczy #2898600 | 46.169.*.* 2 kwi 2020 12:07

    coś słabo im to idzie

    Ocena komentarza: warty uwagi (3) odpowiedz na ten komentarz