Dziś próbny egzamin maturalny z języka polskiego. Uczniowie mają 170 minut na rozwiązanie zadań

2020-04-02 08:05:36(ost. akt: 2020-04-02 08:21:05)

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Od 2 do 8 kwietnia Ministerstwo Edukacji Narodowej publikuje arkusze próbnego egzaminu maturalnego. Zadania można rozwiązać w dowolnym momencie. Ważne, aby wykonać je w określonym limicie czasu. MEN przypomina, egzamin próbny jest: dobrowolną możliwością sprawdzenia się i nie podlega ocenie!
Chcemy, aby uczniowie mieli możliwość sprawdzenia swoich umiejętności i przygotowania się do egzaminów. Ze względu na to, że szkoły będą zamknięte do świąt Wielkanocnych, przygotowujemy się do tego, by młodzież miała możliwość ocenienia swoich możliwości i sprawdzenia się przed egzaminem kończącym szkołę ponadpodstawową — zaznaczył Minister Edukacji Narodowej Dariusz Piontkowski.

Materiały obejmą zarówno arkusze w wersji standardowej, jak i te dostosowane do potrzeb uczniów z niepełnosprawnościami.

Wszystkie materiały, w tym nagrania w formacie mp3 do zadań na rozumienie ze słuchu w arkuszach z języków obcych nowożytnych, pliki z danymi do zadań z informatyki oraz zapisy nutowe i fragmenty muzyczne do zadań z historii muzyki, zostaną zamieszczone na stronie internetowej Centralnej Komisji Egzaminacyjnej oraz na stronach internetowych okręgowych komisji egzaminacyjnych w poniższych terminach.


Próbny egzamin maturalny z języka polskiego (poziom podstawowy) dostępny >>> TUTAJ.

Źródło: MEN, CKE


Czytaj e-wydanie


Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w czwartek i piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl


W czwartkowym (2 kwietnia) wydaniu m.in.

Pani Krystyna uważa, że wszyscy musimy rygorystycznie przestrzegać zakazów. jej zdaniem nie wszyscy to rozumieją.Zaraza nie będzie trwała wiecznie
Sprawdziliśmy, jak mieszkańcy Olsztyna przestrzegają zakazów, które mają chronić przed epidemią koronawirusa. Nakazy są przestrzegane. Widać jednak, że jesteśmy coraz bardziej zmęczeni pełzającą epidemią. Wielu puszczają nerwy...

2005 po śmierci papiezaSamotna trumna przed bazyliką
Na placu Świętego Piotra stoi trumna wykonana z drewna cyprysowego. Na niej leży ewangeliarz, którego karty przewraca wiatr. W końcu księga się zamyka, tak jak ziemski rozdział życia Jana Pawła II. Dziś mija 15. rocznica śmierci papieża.

Przełóżmy wybory prezydenckie
Tak można skwitować stanowisko większości prezydentów i burmistrzów największych miast regionu. Są jednak i tacy, którzy uważają inaczej. No i są też tacy, którzy swojego zdania nie chcą ujawnić.

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. jola #2898638 | 188.146.*.* 2 kwi 2020 13:05

    bzdury i wciąż te bzdury, męczyli w ub. roku młodzież, wszyscy pamiętamy ich reformę, teraz w takiej sytuacji światowej też tym młodym ludziom nie odpuszczają, z rzędu drugi rok, co to za pokolenie wyrośnie, bezlitosne to wszystko, serce pęka za nasze dzieci, smuta

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

  2. Klementyna #2898632 | 79.190.*.* 2 kwi 2020 12:59

    A za plecami stoi Ciocia nauczycielka

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) odpowiedz na ten komentarz