Studenci dwóch wydziałów UWM będą mieli nową siedzibę. Wkrótce rozpoczęcie prac

2020-04-01 19:50:00 (ost. akt: 2020-04-02 07:41:28)
Wizualizacja nowej siedziby WPiA oraz WNS

Wizualizacja nowej siedziby WPiA oraz WNS

Autor zdjęcia: UWM

Świetna wiadomość dla pracowników i studentów wydziałów Nauk Społecznych oraz Prawa i Administracji Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. 31 marca została podpisana umowa na rozpoczęcie budowy nowej siedziby wydziałów. Prace, zgodnie z harmonogramem, rozpoczną się w połowie kwietnia.
Do tej pory zajęcia pracowników i studentów wydziałów Nauk Społecznych oraz Prawa i Administracji odbywały się w różnych, rozproszonych obiektach. Chociaż o budowie nowego obiektu słychać było od dawna, to jednak start prac budowlanych był kilkakrotnie przesuwany, ponieważ firmy startujące w przetargu odwoływały się od wyników konkursu.

Ostatecznie przetarg na budowę wygrała firma Budimex. To właśnie ta firma wybudowała m.in. Centrum Nauk Humanistycznych UWM.

Porozumienie o rozpoczęciu budowy podpisali, ze strony UWM, rektor prof. Ryszard Górecki oraz pełniący obowiązki kanclerza mgr Andrzej Góźdź. Ze strony firmy Budimex swoje podpisy złożyli Mariusz Hurylski, dyrektor rejonu oraz Andrzej Sowa, dyrektor ds. handlowych. Zgodnie z ustaleniami, uczelnia przygotuje plac budowy w ciągu 14 dni od daty podpisania umowy.

Budimex zobowiązał się wybudować siedzibę dla WPiA oraz WNS za 66 mln zł. Uniwersytet otrzymał 10 mln zł dofinansowania z Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Pozostałą kwotę uczelnia musi pokryć we własnym zakresie. Według planów, rektora profesora Góreckiego, brakujące środki mają pochodzić m.in. ze sprzedaży starych budynków Wydziału Nauk Społecznych przy ul. Żołnierskiej i Studium Języków Obcych przy ul. Obrońców Tobruku.

Zgodnie z harmonogramem nowa siedziba WPiA oraz WNS zostanie ukończona w 2023 roku.

Źródło: UWM

Więcej informacji o naszym uniwersytecie: >>> kliknij tutaj.

Obrazek w tresci


Czytaj e-wydanie


Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w czwartek i piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl


W środowym (1 kwietnia) wydaniu m.in.

Trzymaj dystans i zostań w domu
Wczoraj premier Mateusz Morawiecki ogłosił nowe obostrzenia wprowadzone z powodu pandemii. Od dziś obowiązują ograniczenia liczby osób w sklepach, godziny tylko dla seniorów, ograniczenia w poruszaniu, zostają zamknięte parki, a w pracy trzeba będzie trzymać dystans.

Termy Warmińskie Z tarczą czy na tarczy?
O ile kolejne restrykcje, które wprowadza rząd w związku z pandemią, mogą zapobiec rozprzestrzenianiu się koronawirusa, tak tarcza antykryzysowa nie ochroni firm i ludzi. To opinia wielu przedsiębiorców, którym widmo bankructwa zagląda w oczy.

Przeżył sto lat i z uśmiechem czeka na kolejne urodziny
Gdy pan Józef Januszkiewicz przyszedł na świat, było po I wojnie światowej. Ludzie żyli jeszcze w strachu i biedzie. Kiedy wchodził w dorosłe życie, wybuchła druga wojna. Jego długie życie miało blaski i cienie. Tak w skrócie wygląda historia stulatka z Jedwabna.

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5

GRUPA WM Sp. z o.o. realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich w ramach działania 1.5 Dotacje na kapitał obrotowy Programu Operacyjnego Polska Wschodnia 2014-2020.

Unia Europejska

VISA MASTER CARD