Czy tegoroczna Kortowiada ma szansę odbyć się w maju? [SONDA]

2020-04-01 20:36:23(ost. akt: 2020-04-01 18:41:50)

Autor zdjęcia: Kamil Foryś

Z powodu epidemii koronawirusa w Polsce odwołane zostały wszystkie imprezy masowe. Nie odbędą się m.in. zaplanowane turnieje, koncerty czy targi. Tematem gorących dyskusji stały się ostatnio wybory prezydenckie, zaplanowane na 10 maja. A co z Kortowiadą, która ma odbyć się w dniach 20-24 maja?
— Pracujemy tak, jakby juwenalia miały się odbyć. Sytuacja jest bardzo dynamiczna i ciężko przewidzieć, co będzie działo się za miesiąc czy za dwa. Wszystko będzie zależało od realiów i bezpieczeństwa uczestników. Jeżeli nie będzie możliwości zorganizowania juwenaliów oczywiście będziemy zmuszeni odwołać koncerty. Ze smutkiem, ale nie możemy sobie pozwolić na nieprzemyślane działania — mówiła na antenie radia UWM FM Barbara Kloc, przewodnicząca Rady Uczelnianej Samorządu Studenckiego UWM w Olsztynie.

Czy organizatorzy rozważają możliwość przełożenia Kortowiady na późniejszy termin? — Analizujemy przede wszystkim nasze możliwości organizacyjne, bo w większości robią to studenci. Analizujemy też możliwości prawne, bo część umów jest już podpisana. Cała logistyka wydarzenia musiałaby być przeplanowana na jesień lub końcówkę wakacji. Myślimy, zastanawiamy się i analizujemy każdą opcję. Chcielibyśmy bardzo zrealizować juwenalia, żeby studenci mogli się bawić. Ale jest bardzo wiele czynników, które musimy przeanalizować. Ostateczną decyzję podejmiemy wkrótce. Na razie jeszcze czekamy — powiedziała Barbara Kloc.

Źródło: UWM FM

Czy Kortowiada powinna się odbyć w zaplanowanym terminie?
Tak
10.4%
Nie
89.6%


Czytaj e-wydanie


Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w czwartek i piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl


W środowym (1 kwietnia) wydaniu m.in.

Trzymaj dystans i zostań w domu
Wczoraj premier Mateusz Morawiecki ogłosił nowe obostrzenia wprowadzone z powodu pandemii. Od dziś obowiązują ograniczenia liczby osób w sklepach, godziny tylko dla seniorów, ograniczenia w poruszaniu, zostają zamknięte parki, a w pracy trzeba będzie trzymać dystans.

Termy Warmińskie Z tarczą czy na tarczy?
O ile kolejne restrykcje, które wprowadza rząd w związku z pandemią, mogą zapobiec rozprzestrzenianiu się koronawirusa, tak tarcza antykryzysowa nie ochroni firm i ludzi. To opinia wielu przedsiębiorców, którym widmo bankructwa zagląda w oczy.

Przeżył sto lat i z uśmiechem czeka na kolejne urodziny
Gdy pan Józef Januszkiewicz przyszedł na świat, było po I wojnie światowej. Ludzie żyli jeszcze w strachu i biedzie. Kiedy wchodził w dorosłe życie, wybuchła druga wojna. Jego długie życie miało blaski i cienie. Tak w skrócie wygląda historia stulatka z Jedwabna.

Komentarze (24) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Studenci- chcecie jeszcze Kortowiady ?? #2902535 | 88.156.*.* 8 kwi 2020 13:52

  Co wy nie macie wstydu i odrobiny powagi ??

  odpowiedz na ten komentarz

 2. Przecież Kotowiada trwa juz Piąty #2902529 | 88.156.*.* 8 kwi 2020 13:49

  Tydzień - W tym roku nazywa sie "Koronowiada". Ludzie macie rok w plecy i jeszcze chcecie Kortowiady ??

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz

 3. śmieszne pytanie, chociaż ... #2900161 | 37.4.*.* 4 kwi 2020 17:02

  ... korespondencyjnie tak!

  Ocena komentarza: warty uwagi (6) odpowiedz na ten komentarz

 4. TeX #2899201 | 83.9.*.* 3 kwi 2020 09:44

  Nie ma szans i w tym roku się nie odbędzie, informacja sprawdzona.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

 5. Anżej #2898655 | 195.136.*.* 2 kwi 2020 13:31

  wybory będą ,matury będą, msze w kościołach są dla tłumów, dlaczego ma nie być kortowiady ? ludzie mogą do sklepu to mogą na świeżym powietrzu pobawić się. Nie widzę problemu. Wasz Anżej.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  Pokaż wszystkie komentarze (24)