Czy w czasie epidemii koronawirusa możemy jeździć rowerem?

2020-04-06 12:00:00(ost. akt: 2020-04-06 17:03:44)
rowerzyści

rowerzyści

Autor zdjęcia: pixabay.com

Z 1 kwietnia weszły w życie dodatkowe obostrzenia, mające na celu skuteczniejszą walkę z koronawirusem. Uprawianie sportu nie jest wystarczającym powodem, żeby wychodzić z domu.
Łukasz Szumowski w swoich wystąpieniach nie pozostawia wątpliwości: "Kwarantanna to nie czas na uprawianie sportu" - tłumaczy minister zdrowia.

Jak się do tych zakazów ma możliwość jazdy rowerem? Wiele osób korzysta z tej formy transportu, dojeżdżając do pracy. Taki też cel miało wprowadzenie roweru miejskiego jako alternatywy dla transportu samochodowego czy komunikacji miejskiej.

- Policjanci każdorazowo taką sytuację będą rozstrzygali indywidualnie. Zdajemy sobie sprawę z tego, że nie każdy dojeżdża do pracy samochodem. Niektórzy jadą rowerem, a inni chodzą pieszo. Na podstawie zebranych informacji policjanci decydują o tym, czy dana sytuacja kwalifikuje się jako bezprawność czynu - informuje Tomasz Markowski z Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie

Według obowiązujących przepisów rower możemy wykorzystywać jako środek transportu. Bezcelowe przemieszczanie się rowerem jest niedozwolone.


Czytaj e-wydanie


Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w czwartek i piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl


W poniedziałkowym (6 kwietnia) wydaniu m.in.

Nasze głosy trafią do kopert?
Dzisiaj pod głosowanie ma trafić autopoprawka PiS do zmian w Kodeksie wyborczym. Zakłada wybory korespondencyjne. Opozycja jest przeciw. Chce wprowadzenia stanu klęski żywiołowej. Wówczas wybory byłyby trzy miesiące po jego zakończeniu.

Firma stoi, to ludzie się boją
Tarcza antykryzysowa nie uratuje wszystkich miejsc pracy. W pierwszych dwóch dniach kwietnia w urzędzie pracy w Olsztynie zarejestrowała się aż jedna trzecia wszystkich osób co w marcu. A to dopiero początek — przewidują eksperci.

Pani Monika jest pierwszą pacjentką, która metodą FAUCS urodziła bliźnięta. Mama i dzieci czują się dobrze.Pierwsze takie bliźniaki
W Klinice Ginekologii MSZ w Olsztynie urodziły się bliźnięta z cięcia cesarskiego przeprowadzonego metodą FAUCS. O pierwszym tego typu zabiegu w Polsce rozmawiamy z prof. Marcinem Jóźwikiem.


Komentarze (7) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Breton #2902341 | 91.236.*.* 8 kwi 2020 10:11

  Jak to w Polsce - policja i wojsko nie po to żeby chronić i pomagać ,ale karać i zastraszać.

  odpowiedz na ten komentarz

 2. nyv #2901574 | 46.171.*.* 7 kwi 2020 08:34

  ulica Bajkowa oraz okolice zbiornika retencyjnego niedaleko - całymi rodzinami nieśpiesznie rowerami jeżdżą, szczególnie w weekend ...

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

 3. Adam #2901537 | 5.173.*.* 7 kwi 2020 07:34

  Kiedyś były artykuły z cyklu: Czy w tę niedzielę sklepy będą otwarte? A teraz podobnie lotne : Czy można jeździć rowerem, iść na działkę itp. Ileż można o tym samym pisać?

  odpowiedz na ten komentarz

 4. Mama #2901451 | 178.36.*.* 6 kwi 2020 22:10

  To jest jakiś kabaret. Policjant po maturze albo i bez będzie oceniał, czy mogę jechać rowerem, gdzie mogę jechać a gdzie nie, co mogę kupić, z kim mogę rozmawiać itd...

  Ocena komentarza: warty uwagi (8) odpowiedz na ten komentarz

 5. Do normalny #2901304 | 88.156.*.* 6 kwi 2020 18:24

  Doczytaj. Ten sam artykuł czyli art.52. 1 ust. 3

  odpowiedz na ten komentarz

Pokaż wszystkie komentarze (7)