Sprawdzają szpitalne szkolenie

2020-04-01 12:26:02(ost. akt: 2020-04-01 15:12:00)

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Do Prokuratury Okręgowej w Olsztynie wpłynęło anonimowe zawiadomienie dotyczące szkolenia w szpitalu wojewódzkim, w którym miała brać udział lekarka zakażona koronawirusem.
— Do Prokuratury Okręgowej w Olsztynie wpłynęło anonimowe zawiadomienie dotyczące sprowadzenia zagrożenia epidemiologicznego przez dyrektora Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Olsztynie poprzez przeprowadzenie w dniu 25 marca szkolenia w którym miało uczestniczyć ponad 50 osób, w tym osoba u której później wykryto koronawirusa COVID-19 i dyrektor zaniechała podjęcia stosownych działań mających na celu zapobieżenie rozprzestrzenienia się zarażenia na inne osoby — powiedział nam Krzysztof Stodolny, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Olsztynie.

Jak dodał Krzysztof Stodolny, zawiadomienie to dzisiaj zostanie przesłane wg właściwości do Prokuratury Rejonowej Olsztyn-Południe w Olsztynie celem podjęcia stosownych działań procesowych i wyjaśnienia wszystkich okoliczności tej sprawy.

Jak podaje onet.pl w szkoleniu z procedur bezpieczeństwa zorganizowanym dla pracowników szpitala wojewódzkiego, brała udział lekarka, która niedawno wróciła z zagranicy. U kobiety widoczne miały być objawy choroby, którą potwierdził potem test.

Skontaktowaliśmy się w tej sprawie z rzecznikiem wojewody warmińsko-mazurskiego. — Z informacji uzyskanych z Sanepidu wiemy, że część personelu jest w kwarantannie i pobierane są im wymazy, a część znajduje się pod nadzorem epidemiologicznym — poinformował nas Krzysztof Guzek.Czytaj e-wydanie


Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w czwartek i piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl


W środowym (1 kwietnia) wydaniu m.in.

Trzymaj dystans i zostań w domu
Wczoraj premier Mateusz Morawiecki ogłosił nowe obostrzenia wprowadzone z powodu pandemii. Od dziś obowiązują ograniczenia liczby osób w sklepach, godziny tylko dla seniorów, ograniczenia w poruszaniu, zostają zamknięte parki, a w pracy trzeba będzie trzymać dystans.

Termy Warmińskie Z tarczą czy na tarczy?
O ile kolejne restrykcje, które wprowadza rząd w związku z pandemią, mogą zapobiec rozprzestrzenianiu się koronawirusa, tak tarcza antykryzysowa nie ochroni firm i ludzi. To opinia wielu przedsiębiorców, którym widmo bankructwa zagląda w oczy.

Przeżył sto lat i z uśmiechem czeka na kolejne urodziny
Gdy pan Józef Januszkiewicz przyszedł na świat, było po I wojnie światowej. Ludzie żyli jeszcze w strachu i biedzie. Kiedy wchodził w dorosłe życie, wybuchła druga wojna. Jego długie życie miało blaski i cienie. Tak w skrócie wygląda historia stulatka z Jedwabna.


Komentarze (8) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Tania #2903856 | 83.8.*.* 10 kwi 2020 15:29

  Mamona najważniejsza. Ręce opadają.

  odpowiedz na ten komentarz

 2. Czytelnik #2898359 | 5.172.*.* 2 kwi 2020 07:14

  W tym artykule jest tylko jedna prawda - chodzi o szpital wojewódzki .

  odpowiedz na ten komentarz

 3. Pracownik #2897984 | 37.30.*.* 1 kwi 2020 15:41

  To nie Pani dyrektor zorganizowała szkolenie !

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

 4. Gosc #2897967 | 79.191.*.* 1 kwi 2020 15:24

  Bardzo mądra ksztalcona pani doktor .

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz

 5. Zenon #2897917 | 81.190.*.* 1 kwi 2020 14:30

  Przypomina mi się czechosłowacki film "Szpital na peryferiach". Jeden z tekstów był taki: "Gdyby głupota umiała fruwać, latała by Pani jak gołębica". Ja bym dodał,, że niektórzy byliby w kosmosie. :(

  Ocena komentarza: warty uwagi (6) odpowiedz na ten komentarz

Pokaż wszystkie komentarze (8)