Pomoc psychologiczna dla osób niepełnosprawnych w czasach epidemii

2020-04-01 08:34:15 (ost. akt: 2020-04-02 14:05:51)
zdjęcie jest ilustracją do tekstu

zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: pixabay.com

Warmińsko-Mazurski Sejmik Osob Niepełnosprawnych wprowadził harmonogram dyżurów psychologów w okresie trwania epidemii koronowirusa. Z pomocy mogą skorzystac osoby niepełnosprawne oraz ich rodziny i opiekunowie.
W tych trudnych dla wszystkich czasach WMSON uruchomił specjalną infolinię. Będąc w długiej izolacji i dodatkowo będąc osobą niepełnosprawną lub mając pod opieką osobę niepełnosprawną, spadają na człowieka dodatkowe wątpliwości, strach i niepewność.

"Informujemy, że w tak trudnym dla osób niepełnosprawnych, ich opiekunów i rodzin czasie przymusowej kwarantanny domowej, niepewności i obaw związanych z epidemią koronowirusa COVID-19, Warmińsko-Mazurski Sejmik Osób Niepełnosprawnych uruchamia telefoniczne porady naszych psychologów" - czytamy na stronie WMSON

Numery telefonów i harmonogram dyżurów psychologów znajdziemy na stronie internetowej WMSON.


Czytaj e-wydanie


Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w czwartek i piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl


W czwartkowym (2 kwietnia) wydaniu m.in.

Pani Krystyna uważa, że wszyscy musimy rygorystycznie przestrzegać zakazów. jej zdaniem nie wszyscy to rozumieją.Zaraza nie będzie trwała wiecznie
Sprawdziliśmy, jak mieszkańcy Olsztyna przestrzegają zakazów, które mają chronić przed epidemią koronawirusa. Nakazy są przestrzegane. Widać jednak, że jesteśmy coraz bardziej zmęczeni pełzającą epidemią. Wielu puszczają nerwy...

2005 po śmierci papiezaSamotna trumna przed bazyliką
Na placu Świętego Piotra stoi trumna wykonana z drewna cyprysowego. Na niej leży ewangeliarz, którego karty przewraca wiatr. W końcu księga się zamyka, tak jak ziemski rozdział życia Jana Pawła II. Dziś mija 15. rocznica śmierci papieża.

Przełóżmy wybory prezydenckie
Tak można skwitować stanowisko większości prezydentów i burmistrzów największych miast regionu. Są jednak i tacy, którzy uważają inaczej. No i są też tacy, którzy swojego zdania nie chcą ujawnić.