Lasy Państwowe przeznaczą 2 mln. złotych na walkę z koronawirusem

2020-03-31 21:27:10(ost. akt: 2020-03-31 20:39:31)
Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: Pixabay

Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe podjęło decyzję o udzieleniu wsparcia finansowego dla polskiej Służby Zdrowia. Oddział w Olsztynie przekaże 50 tys. złotych na zakup specjalistycznych masek, kombinezonów i gogli.
Walka z pandemią COVID-19 jest szczególnie trudnym wyzwaniem dla wszystkich pracodawców, pracowników, a w szczególności dla systemu ochrony zdrowia.

W tym trudnym dla nas wszystkich czasie – w czasie epidemii – każda okazana pomoc jest dużym wsparciem. Za dwa miliony złotych można zakupić szereg potrzebnych teraz środków do ratowania zdrowia i życia. Polska Służba Zdrowia codziennie walczy o ludzkie życie. Dziękuję wszystkim, którzy włączają się w walkę z epidemią — podkreślił minister środowiska Michał Woś, inicjator akcji.

Aby wesprzeć szpitale w walce z epidemią koronawirusa, Lasy Państwowe przekazały 2 mln złotych na zakup najpotrzebniejszego sprzętu. Zakupione zostaną m.in.: respiratory, specjalistyczne maski, kombinezony i gogle.

Ponadto Lasy Państwowe zgłaszają swoją gotowość do dalszej pomocy, poprzez udostępnienie ośrodków wypoczynkowo-szkoleniowych, znajdujących się na terenie jednostek organizacyjnych Lasów Państwowych.

Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Olsztynie na walkę z koronawirusem przekaże 50 tys. zł. Pieniądze trafią do Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Olsztynie.

Źródło: RDLP Olsztyn


Czytaj e-wydanie


Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w czwartek i piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl


We wtorkowym (31 marca) wydaniu m.in.

Marcin BurzaWirus zabija miejsca pracy
Koronawirus zmienił wszystko, a walka z pandemią to też walka o przetrwanie gospodarki, przedsiębiorstw i miejsc pracy. Eksperci przewidują falę bankructw, skok bezrobocia. A przedsiębiorcy apelują do rządu o jak najszybsze wsparcie.

Teraz PiS chce referendum
Ledwie upadła jedna inicjatywa referendalna, a już jest zapowiadana kolejna. Działacze PiS mówią o zamiarze zorganizowania referendum w sprawie odwołania Piotra Grzymowicza z funkcji prezydenta Olsztyna.

Egzaminy też miały problem
Próbne egzaminy ósmoklasistów to nic nowego. Nowy był tylko sposób ich przeprowadzenia — w sieci. Stało się jednak to samo, co w przypadku startującego niedawno e-learningu. Padły serwery. Na szczęście nie na długo.Komentarze (13) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. długi #2897935 | 82.177.*.* 1 kwi 2020 14:44

  Szok, jedna z najbogatszych firm daje 2 mln zł...sam Lewandowski przekazał 1 mln i to Euro ....pijar musi być, wstydźcie się.....

  odpowiedz na ten komentarz

 2. Anna #2897770 | 188.125.*.* 1 kwi 2020 11:40

  Niewielkie przedsiębiorstwa przeznaczają 1-2 miliony, pomoc dużych idzie w dziesiątki milionów. A tu 2 miliony ? Co za farsa. Rozumiem, że trzeba sobie zostawić rezerwy na fundusz płac.

  Ocena komentarza: warty uwagi (11) odpowiedz na ten komentarz

 3. Lkwidator #2897769 | 37.47.*.* 1 kwi 2020 11:40

  Średni wiek drzewostanu w Lasach Państwowych na Warmii i mazurach leci na łeb na szyję .Puszcza Piska została przerobiona na ser Szwajcarski .Liczy się tylko maxymalizacja zysków obcych korporacji i pozyskanie biomasy na produkcje kolejnych płyt meblowych .

  Ocena komentarza: warty uwagi (21) odpowiedz na ten komentarz

 4. zwykły olsztyniak #2897742 | 81.190.*.* 1 kwi 2020 11:25

  Za każdy gest trzeba podziękować, choć to nie wygląda na wdowi grosz. Tajemnicą nie jest , że Lasy Państwowe to państwo w państwie, a zarobki są b. dobre, więc tu tylu ich obrońców. Nie mydlcie oczu ludziom, bo widać co się dzieje. Gdzie nie zajrzy się koło Olsztyna to lasy powycinane w pień. Rozumiem, że powstałe zakłady potrzebują dużo drewna i nie bacząc na nic trzeba to realizować. Z tego co słyszałem zakład w Biskupcu potrzebuje dziennie 100-150 tirów dziennie transportów drewna. Łatwo więc policzyć,a to tylko jeden odbiorca , ile hektarów lasów rocznie zniknie z powierzchni. Jaka nas czeka perspektywa, Mazury to nie będzie już cud natury, a region ze zrębkami i młodnikiem. Przy takich wycinkach , giną też ekosystemy. Posiadacze fabryk , jak skończy się surowiec, zabiorą maszyny i przeniosą się w inne rejony. Jaka jest dla porównania innych państw, choćby skandynawskich, takimi głupcami nie są, szanują własne zasoby naturalne, wiedzą , że las rośnie setki lat i jest dobrem narodowym. Dziwię się ,że nie widać działalności ekologów, gdzie jesteście ? A wy leśnicy, czy macie czyste sumienia ?

  Ocena komentarza: warty uwagi (23) odpowiedz na ten komentarz

 5. Elwira #2897578 | 188.125.*.* 1 kwi 2020 09:09

  A ile kościół dał na walkę z wirusem? A ile dały fundacje z Torunia? Starszym ludziom i tak jest ciężko a słychać, że Toruń wciąż apeluje o kasę. Co oni z tymi pieniędzmi robią?

  Ocena komentarza: warty uwagi (14) odpowiedz na ten komentarz

Pokaż wszystkie komentarze (13)