Koncern wstrzymuje dostawy: Płyn do dezynfekcji został wykorzystany niezgodnie z warunkami współpracy

2020-03-31 15:47:22(ost. akt: 2020-03-31 20:29:59)

Autor zdjęcia: PKN Orlen/ twitter

Polski Koncern Naftowy Orlen poinformował dziś (31 marca), że w związku z doniesieniami dotyczącymi pojawienia się płynu do dezynfekcji rąk PKN Orlen w sprzedaży w sieciach handlowych, podjął decyzję o wstrzymaniu dostaw do supermarketów, które te warunki naruszają.
— Sieci handlowe złożyły zamówienia do producenta, czyli spółki Orlen Oil, na płyn do dezynfekcji, argumentując zapotrzebowanie wyłącznie koniecznością zapewnienia ciągłości funkcjonowania oraz bezpieczeństwa pracowników i klientów — czytamy w oświadczeniu.

Jak podkreśla spółka, płyn do dezynfekcji rąk PKN Orlen jest sprzedawany do sklepów wielkopowierzchniowych z wyraźnym zastrzeżeniem, że może być on wykorzystywany jedynie do zapewnienia ich bieżącego funkcjonowania. Odbiorcy zadeklarowali, że produkt nie zostanie przeznaczony do dalszej sprzedaży.

Dlatego dzisiaj (31 marca), w związku z doniesieniami dotyczącymi pojawienia się płynu do dezynfekcji rąk PKN Orlen w sprzedaży w sieciach handlowych, spółka na swojej stronie internetowej poinformowała:

"PKN ORLEN zdaje sobie sprawę, że produkcja płynu do dezynfekcji rąk to temat społecznie wrażliwy. Dlatego Koncern podjął decyzję o zaprzestaniu współpracy z odbiorcami, którzy wykorzystują sytuację do osiągania zysków, często zawyżonych, kosztem klientów.

Od momentu uruchomienia produkcji, PKN ORLEN dążył do zwiększania wolumenów dostaw na potrzeby instytucji państwowych i klientów. W marcu łącznie 1 mln litrów płynu do dezynfekcji rąk trafił do Agencji Rezerw Materiałowych, która przekazuje go na potrzeby szpitali, przychodni i instytucji publicznych. Bezpośrednio do szpitali i instytucji PKN ORLEN dostarczył z kolei 300 tys. litrów.

W kwietniu Zakład w Jedliczu wyprodukuje ok. 5 mln litrów. Będzie to możliwe dzięki uruchamianemu właśnie drugiemu zbiornikowi na płyn, o pojemności 350 m³. Umożliwi to produkcję i konfekcjonowanie w trybie ciągłym, z wydajnością ok. 1,2 mln litrów na tydzień".

Źródło: PKN ORLEN S.A.


Czytaj e-wydanie


Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w czwartek i piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl


We wtorkowym (31 marca) wydaniu m.in.

Marcin BurzaWirus zabija miejsca pracy
Koronawirus zmienił wszystko, a walka z pandemią to też walka o przetrwanie gospodarki, przedsiębiorstw i miejsc pracy. Eksperci przewidują falę bankructw, skok bezrobocia. A przedsiębiorcy apelują do rządu o jak najszybsze wsparcie.

Teraz PiS chce referendum
Ledwie upadła jedna inicjatywa referendalna, a już jest zapowiadana kolejna. Działacze PiS mówią o zamiarze zorganizowania referendum w sprawie odwołania Piotra Grzymowicza z funkcji prezydenta Olsztyna.

Egzaminy też miały problem
Próbne egzaminy ósmoklasistów to nic nowego. Nowy był tylko sposób ich przeprowadzenia — w sieci. Stało się jednak to samo, co w przypadku startującego niedawno e-learningu. Padły serwery. Na szczęście nie na długo.Komentarze (5) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. DD #2897600 | 83.6.*.* 1 kwi 2020 09:34

  może być on wykorzystywany jedynie do zapewnienia ich bieżącego funkcjonowania przestana przeciez funkcjonaować jak na nim nie zarobia

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) odpowiedz na ten komentarz

 2. Muniek. #2897595 | 95.160.*.* 1 kwi 2020 09:23

  To produkujcie ten płyn, produkujcie. Jak będzie w sklepach na codzień, to przestaniemy zapobiegawczo kupować.

  odpowiedz na ten komentarz

 3. Paj #2897576 | 83.28.*.* 1 kwi 2020 09:08

  Płyn z Orlenu jest jak Yeti, każdy o nim słyszał ale nikt nie widział.

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz

 4. nigdzie #2897539 | 88.156.*.* 1 kwi 2020 08:27

  nie można go dostac. tragedia

  odpowiedz na ten komentarz

 5. Co komentowac! #2897532 | 31.1.*.* 1 kwi 2020 08:12

  Brawo ! PKN Orlen. Takie życzy tylko w Polsce

  Ocena komentarza: warty uwagi (5) odpowiedz na ten komentarz