Niech Warszawa usłyszy Olsztyn! #wspieramylokalnybiznes

2020-03-31 10:37:42(ost. akt: 2020-03-31 11:23:00)
Jarosław Tokarczyk - prezes grupy WM

Jarosław Tokarczyk - prezes grupy WM

Autor zdjęcia: archiwum prywatne

Jesteśmy uczestnikami największego kryzysu od wielu lat. Z dnia na dzień każdy z nas obudził się w nowej rzeczywistości.
Uświadommy sobie, że ten kryzys dopiero się rozpoczyna. Nie chcę być złym prorokiem ale doświadczenia krajów zachodnich pokazują, że najgorsze dopiero przed nami. A to znaczy, że nie pora na siedzenie w miejscu, wyczekiwanie. To nie pora na załamywanie rąk, tylko na działanie!

Walka z epidemią jest priorytetem, co do tego nie ma wątpliwości. Budujące są przykłady wielu oddolnych inicjatyw, w których ludzie sami z siebie szyją maski, kupują brakujące wyposażenie i wspierają lekarzy w zmaganiach z chorobą COVID-19. Z „Gazetą Olsztyńską” utworzyliśmy w mediach społecznościowych specjalną grupę służącą do wymiany informacji o aktualnych potrzebach i sytuacji w regionie. Ale te działania nie wystarczą.

Dziś najważniejsze to nie dopuścić do tego, żeby nasza gospodarka stała się kolejną ofiarą koronawirusa.

Jeśli ona padnie, jeśli rynek pracy się załamie, pogrążymy się w recesji na wiele lat. Rozwiązania rządowe nazwane tarczą antykryzysową nie wystarczą.

Już teraz widzimy, że część firm szybko dostosowała się do nowej rzeczywistości. Inne dopiero próbują, a jeszcze inne – z różnych powodów, wstrzymały swoją aktywność. Sytuacja zmienia się z dnia na dzień! Dlatego musimy działać. Działać razem, bo tylko w ten sposób możemy coś osiągnąć.

W minionym tygodniu opublikowaliśmy kolejne wydanie „Biznesu Warmii i Mazur”, tym razem poświęcone najlepszym pracodawcom z regionu. Teraz chcemy ich wspierać jeszcze mocniej. Razem z „Gazetą Olsztyńską” rozpoczynamy społeczną kampanię skierowaną do wszystkich przedsiębiorców - tych, którzy prowadzą niewielkie, rodzinne biznesy i tych, którzy dają pracę setkom mieszkańców naszego regionu.

Chcemy się wzajemnie wspierać. Zamierzamy wypracować propozycje możliwie najlepszych rozwiązań i sprawić, żeby je usłyszano. Dotrzemy z nimi do posłów i senatorów z naszego województwa. Sprawimy, że Warszawa usłyszy Olsztyn! Jestem przekonany, że współpracując, możemy wiele osiągnąć. Nawet w tych zmiennych i niesprzyjających czasach.

Jarosław Tokarczyk
Prezes Zarządu Grupy WM
Wydawcy Gazety Olsztyńskiej

Źródło: Gazeta Olsztyńska