OLSZTYN – u nas pracują najlepsi!

2020-03-31 08:13:09(ost. akt: 2021-09-06 13:27:06)   Artykuł sponsorowany
Grupa Citi do końca 2021 r. zwiększy zatrudnienie w swoich olsztyńskich biurach aż o 40 proc. Dla mieszkańców Warmii i Mazur oznacza to prawie 400 nowych miejsc pracy. To pracodawca, dla którego nie tylko w sytuacji epidemii koronawirusa, troska o pracowników i klientów jest priorytetem. Czym zajmuje się Citi i kogo szuka konkretnie?
Od początku istnienia na rynku Grupa Citi rozszerza swoją działalność, tworząc nowe stanowiska zarówno dla absolwentów uczelni wyższych rozpoczynających swoją karierę, jak i dla osób z doświadczeniem zawodowym. Dynamiczny rozwój olsztyńskiego oddziału stwarza możliwość pracy i rozwoju m.in. w bankowości transakcyjnej, przeciwdziałaniu praniu pieniędzy i bankowości rynkowej.
W centrum usług wspólnych, działającym pod nazwą Citibank Europe, zatrudnionych jest ponad 4300 osób, z czego 12 proc. to obcokrajowcy z 65 krajów. Olsztyńskie i warszawskie zespoły tworzą jedno z największych i najbardziej kompleksowych tego typu podmiotów Citi na świecie. Pracownicy Citibank Europe posługują się 29 językami, ale to język angielski jest używany na co dzień w firmie i od kandydatów oczekiwana jest jego dobra znajomość. Podobny wymóg istnieje w centrum rozliczeniowym Citi Handlowy, banku należącym do amerykańskiej grupy, które współpracuje z zagranicznymi jednostkami i klientami z całego świata.

Obrazek w tresci

W Olsztynie Citi obecne jest już 20 lat: to właśnie tak długo działa tu jego centrum rozliczeniowe, które odpowiada za transakcje klientów w Polsce. Natomiast 15 lat temu powstało centrum usług wspólnych — to ono dostarcza rozwiązania biznesowe dla klientów i podmiotów Citi w 96 krajach świata. Firma nie osiągnęłaby sukcesu, gdyby nie jej pracownicy i wyjątkowa kultura pracy oparta na różnorodności. To właśnie różnorodność pozwala na rozwój i biznesowe sukcesy. Tę filozofię realizuje się w Citi na wielu poziomach, od procesu rekrutacji aż po szeroki wybór inicjatyw pracowniczych, wspierających m.in. kobiety na różnym etapie ich rozwoju zawodowego, czy te, które rozważają karierę w obszarze technologii, a także pracowników będących rodzicami, osoby z niepełnosprawnościami, przedstawicieli społeczności LGBT+ czy obcokrajowców.
Ale Grupa Citi jest nie tylko obecna w Olsztynie — od lat na Olsztyn także stawia. Inwestuje przede wszystkim w ludzi, ale także w rozwój naszego miasta. Różnymi działaniami promuje i swoją firmę, i miasto, w którym praca i odpoczynek idą w parze.
Dlatego do końca 2021 r. pracę w Grupie Citi znajdzie kolejne 400 osób. A ponieważ bank hołduje zasadzie „hire for attitude and train for skills” — dla wielu przyszłych pracowników będzie to praca marzeń, oferująca nie tylko zatrudnienie, ale też znakomite perspektywy rozwoju kariery w najbliższej przyszłości.
Już dziś Grupa zatrudnia absolwentów, którzy mogą skorzystać z ponad tysiąca różnorakich szkoleń wewnętrznych, a prawie 90 proc. stanowisk menadżerskich obsadza kandydatami z wewnątrz. Co jeszcze ważniejsze: ponad 40 proc. kierowniczych pozycji sprawują kobiety. M.in. dlatego przedstawiciele Citi są głównym partnerem olsztyńskiego Festiwalu Rozwoju i Inspiracji „BabaFest”. Podczas wydarzenia dzielą się swoim doświadczeniem zawodowym, prowadzą warsztaty i służą poradami — bo mają mnóstwo praktycznych doświadczeń.
Społeczna odpowiedzialność biznesu generalnie wpisana jest w DNA Grupy Citi. Już w czerwcu 2020 r., przy okazji corocznego Światowego Dnia Citi dla Społeczności, organizacja podejmie działania wspierające społeczności lokalne, placówki opiekuńczo-wychowawcze, organizacje społeczne, placówki samorządowe i schroniska dla zwierząt. W 2019 r. w ramach wolontariatu pracownicy firmy zrealizowali 209 projektów, angażując się 3993 razy, docierając z pomocą do 46 tys. osób. Wolontariusze przeprowadzili m.in. prace renowacyjne w Miejskim Szpitalu Zespolonym w Olsztynie, a pracownicy zaangażowali się w akcję „Wyprowadzamy”, podczas której odwiedzali Schronisko dla Zwierząt w Olsztynie i wychodzili z jego czworonożnymi podopiecznymi na spacery.
— Region warmińsko-mazurski jest dla naszej organizacji jednym z kluczowych miejsc rozwoju biznesu oraz jednym z priorytetów dla Citi w Polsce — mówi Michał Podgórski, dyrektor globalnego departamentu parametryzacji instrumentów finansowych, Citibank Europe plc. — Chcemy pokazać olsztynianom, czym zajmują się nasi pracownicy, jak bardzo złożone zadania wykonują z Olsztyna dla 96 krajów na świecie. Mamy nadzieję, że zachęcimy ludzi, by dołączyli do nas i skorzystali z możliwości rozwoju zawodowego, który oferuje Citi: jedna z największych globalnych instytucji finansowych na świecie.

Obrazek w tresci

Grupa Citi równie aktywnie uczestniczy w życiu społeczności akademickiej Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego. Wspólne działania obejmują relacje z Biurem Karier i promocję ofert pracy, realizację projektu ambasadorskiego, organizację dni otwartych dla studentów oraz współorganizację Akademii na Bank — serii całorocznych warsztatów z doskonalenia umiejętności biznesowych i miękkich. Poza tym Citi współpracuje z UWM przy studiach dualnych dla osób zainteresowanych zdobywaniem doświadczenia w bankowości. A w zeszłym roku Citi zostało głównym sponsorem 60. edycji Kortowiady, czyli olsztyńskich juwenaliów.
Jak mówią sami pracownicy, bycie częścią Grupy Citi oznacza otwartość na to, co nowe, i chęć ciągłego rozwoju.
Szczegóły dla kandydatów oraz aktualne oferty pracy znajdziecie na stronie praca.citi.pl.
oprac. mmb


Obrazek w tresci

Beata Kierońska
szefowa operacji ds. identyfikacji klienta (KYC), Citibank Europe plc

Na początku mojej kariery kierowałam się filozofią „Pracuj ciężko, baw się odważnie”. Dziś mam jej zmodyfikowaną wersję: „Pracuj mądrze, baw się dłużej”. Citi umożliwia mi zarówno realizację zawodową, jak i osobistą. Jako liderka kobiecego networku w firmie mogę wspierać inne kobiety w ich rozwoju zawodowym i świadomym budowaniu kariery.


Obrazek w tresci

Mateusz Serejko
analityk ds. obsługi klienta, Citi Handlowy

Od kilku lat pracuję w biurze obsługi klienta korporacyjnego, gdzie codziennie dbamy o największe firmy, które powierzają nam swoje finanse. Moja praca oraz zaufanie klientów mają bezpośredni wpływ na wizerunek naszej marki na całym świecie. Jesteśmy bankiem globalnym, co oznacza, że współpracujemy z klientami i jednostkami Citi na całym świecie.


Obrazek w tresci

Maria Sysoeva
analityk ds. obsługi klienta, Citibank Europe plc

W Olsztynie czuję się jak w domu. Co dziesiąty pracownik w naszej organizacji jest obcokrajowcem, a wsparcie otrzymywane od firmy pozwala szybko odnaleźć się w nowym miejscu. Znajomi z całego świata, perspektywy, bogactwo języków i kultur to tylko kilka z wielu wartości, jakie daje mi praca w Citi.Komentarze (5) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. korpunio #2914131 | 88.156.*.* 30 kwi 2020 18:55

  ale nadal ejst to ssc czyli brak mozliwosci realnego rozwoju, a jedynie klepanie w klawiature

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

 2. Korposzczur #2909969 | 89.228.*.* 21 kwi 2020 21:31

  Niestety kasa jest dość słaba. W innych miastach na tym samym stanowisku zarabia się więcej bo "koszty życia są inne". Słaba wymówka :/

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. Marek #2899210 | 83.9.*.* 3 kwi 2020 10:05

   To w Olsztynie jest ten bank?

   Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz

  2. Piotr #2899209 | 83.9.*.* 3 kwi 2020 10:02

   Super że mamy to w Olsztynie, a jakie zarobki?

   Ocena komentarza: warty uwagi (6) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

   1. hahaha #2898485 | 178.19.*.* 2 kwi 2020 10:19

    Citi i torska o pracownika :D Citi chce taniego i tylko taniego pracownika. nie zatrzymują w żadne sposób osób doświadczonych, groza tzw "planami naprawczymi". Płaca nawet jak na Olsztyn jest niska na start, czasem jak ktoś ma szczęście to możliwe ze awansuje. po kilku takich awansach możliwe ze dojdzie w okolice średniej krajowej XD

    Ocena komentarza: warty uwagi (5) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)