Nielegalne zgromadzenie i złamanie zasad kwarantanny

2020-03-31 07:47:03(ost. akt: 2020-03-31 07:50:23)

Autor zdjęcia: policja.pl

W miniony piątek i sobotę policjanci z Rybna i Działdowa interweniowali w związku z otrzymanymi zgłoszeniami dotyczącymi nieprzestrzegania nowych przepisów dotyczących kwarantanny i zakazu gromadzenia się osób w związku z COVID-19.
Piątkowa interwencja dotyczyła mężczyzny odbywającego kwarantannę na terenie gminy Rybno.  Policjanci w trakcie kontroli stwierdzili, że złamał on zasady kwarantanny domowej. Mężczyzna bowiem przebywał na sąsiedniej posesji i dopiero na widok policjantów wrócił na swoją posesję przeskakując przez dzielący nieruchomości płot. Policjanci przypomnieli mu o zasadach obowiązujących podczas kwarantanny i sporządzili stosowną notatkę ze tego zdarzenia. Teraz mężczyzna odpowie za swoje zachowanie przed sądem. O incydencie poinformowano również miejscowy Sanepid.

Z kolei w sobotni wieczór w Działdowie policjanci dwukrotnie interweniowali w stosunku do czterech  mężczyzn, którzy zlekceważyli wprowadzony 24 marca zakaz przemieszczania się i gromadzenia osób na terenie całego kraju. Mężczyźni w późnych godzinach wieczornych spotkali się na ławce w centrum miasta. Podczas pierwszej interwencji policjanci pouczyli uczestników spotkania o właściwym zachowaniu i nakazali udać się do domów. Po pewnym czasie ci sami mężczyźni postanowili ponownie spotkać się na ławce, tym razem umilając sobie spotkanie spożywaniem alkoholu. Tym razem nie skończyło się na pouczeniu. Wszyscy odpowiedzą przed sądem za niestosowanie się da zakazów porządkowych oraz spożywanie alkoholu w miejscu niedozwolonym.

KPP Działdowo

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. bucik #2899416 | 31.60.*.* 3 kwi 2020 14:09

  jesli sasiad jest na kwarantannie to czy ja mam prawo o tym wiedziec i od kogo

  odpowiedz na ten komentarz

 2. Ku przestrodze i dla bezpieczeństwa #2897420 | 5.173.*.* 31 mar 2020 21:54

  Dla tych z parku w Działdowie, którzy restrykcje w czasie zarazy i pouczenia policji mają w "rurze wydechowej" , ku przestrodze i dla bezpieczeństwa mieszkańców miasta powinna być izolacja w areszcie. Szalom

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) odpowiedz na ten komentarz

 3. Zwykły chłopak #2896796 | 31.60.*.* 31 mar 2020 08:35

  Mi się coś wydaje, że Ci Panowie z Działdowa nie mieli gdzie pójść po prostu są bezdomni. Co mają zrobić w zaistniałej sytuacji takie osoby?

  odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (4)