Wsparcie psychologiczne w czasie epidemii

2020-03-30 17:38:10 (ost. akt: 2020-03-30 17:43:58)

Autor zdjęcia: Warmińsko-Mazurski Oddział Wojewódzki NFZ

Każdego dnia od wtorku 31 marca, na kanale YouTube Akademia NFZ będą publikowane filmy z cyklu „Wsparcie psychologiczne w czasie epidemii” , z których każdy poświęcony jest innemu zagadnieniu - strach i lęk, izolacja społeczna, lęk o zdrowie i życie, lęk o utratę pracy, utrata kontroli nad życiem, konflikty w rodzinie.
Cykl będzie składał się z 10 podcastów, każdy będzie trwał ok 10 min. Będą one publikowane codziennie na kanale, jeden podcast dziennie.

Podcasty przygotowane są wspólnie z psychologami - każdy podcast to rozmowa z Dorotą Mintą psychoterapeutą z wieloletnim stażem, specjalizująca się w trudnościach psychologicznych dotyczących kryzysów, chorób przewlekłych, żałoby, wykładowca uniwersytecki, działacz społeczny i prezes fundacji StomaLife.

Plan podcastów:

1. Lęk -co zrobić, by Tobą nie zawładnął?

2. Izoluj się pozostając w kontakcie z innymi

3. Kontrola - jak jej nie stracić?

4. Konflikty w rodzinie - jak do nich nie dopuścić?

5. Obniżenie nastroju - zrób nowy plan

6. Lęk przed utratą pracy - jak sobie z nim poradzić?

7. Techniki relaksacji - jak się zregenerować?

8. Społeczna odpowiedzialność - myśl o innych

9. Zespół stresu pourazowego - jak zadbać o swoją przyszłość?

10 . Ruch to zdrowie, ale pamiętaj o bezpieczeństwie
Czytaj e-wydanie


Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w czwartek i piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.plW dzisiejszym wydaniu m.in.

Poprawka 177 zmienia zasady wyborów
Sejm przyjął w sobotę nad ranem pakiet antykryzysowy, a razem z nim poprawkę 177, która zmienia przepisy kodeksu wyborczego. Przegłosowali go zasypiający nad tabletami posłowie, bo głosowanie było zdalne. Teraz krytykują za nią rząd.

Boją się zarazy, ale handlują
Gdyby nie maseczki u części klientów i rękawiczki u sprzedawców, handlowy piątek na olsztyńskim targu przy ul. Grunwaldzkiej wyglądałby jak sprzed koronawirusa. Nawet minister rolnictwa prosi samorządowców, by bazary były nadal otwarte.

Maria Danielewicz, Przewodnicząca ORPiPDziękuję wszystkim za pomoc
Trudna jest sytuacja pielęgniarek pracujących w domowej opiece — mówi Maria Danielewicz, przewodnicząca Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych w Olsztynie.